Wiadomości

Mateusz Gamrot wygrał w głównej walce wieczoru w UFC

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mateusz Gamrot dołączył do Joanny Jędrzejczyk i Jana Błachowicza w gronie Polaków, którzy wygrywali w głównych walkach wieczoru w UFC. Zwycięstwo z Armanem Tsarukyanem nie przyszło jednak łatwo, a o wynik musieliśmy drżeć nawet podczas ogłaszania decyzji. Polak postawił kolejny krok na drodze do mistrzowskiego pasa – informuje Polskie Radio 24.

W walce wieczoru gali UFC Vegas 57 przeciwnikiem byłego podwójnego mistrza KSW był Arman Tsarukyan. Eksperci i bukmacherzy wyraźnie faworyzowali Rosjanina, co potwierdziło się w dwóch pierwszych rundach. Tsarukyan wygrał je dzięki pracy w stójce, w której obijał “Gamera” kopnięciami – tak na głowę, łydkę, jak i – tymi najboleśniejszymi – na tułów. Kilka razy można się było zastanawiać ile jeszcze może znieść Polak.

Na szczęście okazało się, że tyle ile trzeba. Gamrot odwrócił losy pojedynku wygrywając najpierw trzecią, a potem obie rundy mistrzowskie. Prognozowaliśmy, że jego doświadczenie w starciach na dystansie 25 minut może okazać się kluczowe i tak też było. Walka Mateusza z Armanem była zapowiadana jako techniczny bój specjalistów od zapasów. I oceniając ją po zakończeniu można uznać, że ten element lepiej dopracowany ma Polak.

Szalę zwycięstwa na jego korzyść przechyliły sprowadzenia i kontrola w klinczu, w stójce bowiem nie był w stanie na poważnie zagrozić przeciwnikowi. Sędziowie punktowali jednomyślnie – 3x 48-47 – co oznacza, że przyznali naszemu reprezentantowi wygraną w trzech rundach, a jego rywalowi w dwóch.

Po wygranej Gamrot przyjął gratulacje od samego Khabiba Nurmagomedova, który oglądał galę na żywo. Rozpędzony czterema wiktoriami w oktagonie z rzędu Mateusz celuje teraz w walkę z zawodnikami z top 5 rankingu wagi lekkiej, Zapytany przez Michaela Bispinga jednoznacznie wskazał, że chce się zmierzyć z Justinem Gaethje.

Cel ten wydaje się być możliwy do zrealizowania. “Gamer” narobił wokół siebie dużo szumu i zgarnął czwarty bonus w piątej walce dla UFC. Tym razem za walkę wieczoru. – Jedna z najlepszych technicznych walk w historii – napisał oficjalny profil UFC.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!