Wiadomości

Masowe protesty w Korei Południowej – Koreańczycy nie chcą muzułmańskich uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około 520.000 mieszkańców Korei Południowej podpisało petycję przeciwko polityce migracyjnej uchwalonej przez ich rząd. Koreańczycy obawiają się muzułmańskich uchodźców z Jemenu i wpływu imigrantów na gospodarcze przez imigrantów, donosi DW.

„W ostatnich tygodniach stało się coś naprawdę złego i to wszystko dlatego, że Jeju wprowadziła program, który umożliwił ludziom ze 186 krajów przyjazd bez wizy turystycznej” – mówi Hank Kim, właściciel Core Travel Agency.

„Miejscowi ludzie się martwią, wszyscy czytaliśmy o problemach, które wywołała fala imigrantów w Europie – w Niemczech i Francji w szczególności – i nie chcemy, aby to się tutaj działo” – kontynuuje Kim.

Przed budynkiem Urzędu Miasta w Seulu odbyła się manifestacja przeciwko zniesieniu wiz, z udziałem setek osób.

„Wzywamy rząd do przedkładania interesów obywateli koreańskich ponad interesy uchodźców” – mówił organizator protestu.

„Nie jesteśmy przeciwko wszystkim uchodźcom. Ale nie powinniśmy akceptować obcokrajowców, którzy próbują wykorzystać tę politykę jako sposób do poprawienia swojej sytuacji ekonomicznej i życia na poziomie, którego nie zapewnią im ich kraje – dodaje.

„Obawiamy się ich religii. Nie mieliśmy wcześniej styczności z muzułmanami, ale wiemy, że wszyscy mają duże rodziny i przynoszą własną kulturę, nie próbując się przystosować się do miejsca, w którym żyją” mówi Hank Kim, właściciel biura podróży.

Niepokoje wywołało przybycie 1000 jemeńskich uchodźców, którzy skorzystali z programu umożliwiającego bezwizowy wjazd do południowo-koreańskiej wyspy Jeju.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!