Wiadomości

Masakra w Bukina Faso. Nie żyje ok. 60 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa mężczyzn w mundurach wojskowych zaatakowała wioskę w Burkina Faso, zabijając co najmniej 60 cywilów – poinformowały w niedzielę władze. Nie wiadomo, kto przeprowadził atak.

Atak miał miejsce w piątek. Napastnicy zaatakowali wioskę Karma w północnej prowincji Yatenga, która graniczy z Mali – w regionie, w którym zarówno Al-Kaida, jak i grupa Państwa Islamskiego (ISIS) przeprowadzały w przeszłości ataki.

Lamine Kabore, prokurator w Ouahigouya, potwierdził w niedzielę wieczorem, że w ataku zginęło co najmniej 60 cywilów. Powiedział, że napastnicy byli ubrani w mundury armii narodowej. Inne szczegóły dotyczące ataku w tym odległym regionie nie były na razie znane, ale jest to najkrwawszy atak w Burkina Faso od czasu przejęcia władzy przez kapitana Ibrahima Traoré w wyniku zamachu stanu we wrześniu 2022 roku.

15 kwietnia niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali armię i ochotnicze siły obronne w pobliżu Aorema w prowincji Yatenga, zabijając co najmniej 40 osób. A 6 kwietnia co najmniej 44 cywilów zginęło, gdy bandyci zaatakowali dwie wioski na północnym wschodzie kraju.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!