Wiadomości

Marsz zwolenników ideologii LGBT otrzymał patronat Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rafał Trzaskowski kolejny raz udzielił patronatu prezydenta Paradzie Równości w Warszawie. Prezydent stolicy, który nie ma czasu na zajmowanie się miastem, którego jest włodarzem, bo woli jeździć po Polsce promując własną inicjatywę polityczną, nie szczędzi publicznych środków na dotowanie środowiska LGBT. 19 czerwca – jak informują organizatorzy – przywita oficjalnie uczestniczki wydarzenia i weźmie udział w przemarszu – informuje portal wPolityce.pl.

Informację organizatorów przemarszu dot. patronatu i udziału Trzaskowskiego potwierdziła rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Po raz pierwszy w historii Trzaskowski udzielił patronatu Paradzie Równości w 2019 roku.

Hanna Gronkiewicz-Waltz co roku odmawiała objęcia patronatem imprezy środowiska LGBT. Trzaskowski jest pierwszym prezydentem stolicy, który udzielił tak wyraźnego wsparcia tej grupie. We wcześniejszych latach robili to jednak prezydenci innych miast – między innymi Poznania czy Gdańska.

Portal wPolityce.pl przypomina także, że rządów Rafała Trzaskowskiego, w warszawskim ratuszu obserwujemy coraz nachalniejsze wpychanie ideologii LGBT do przestrzeni publicznej. Na finiszu są już prace dot. hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że z budżetu miasta, w ciągu 3 lat zostanie przeznaczone na ten cel prawie 800 tys. zł!

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!