Świat Wiadomości

Maroko: Zatrzymano imigrantów chcących przekroczyć granicę ukrywając się w materacach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl do niespotykanej sytuacji doszło w Melilli na północnym wybrzeżu Maroka. Straż graniczna zatrzymała kierowcę samochodu, który przemycał dwójkę mężczyzn ukrytych w materacach. Szokujące nagranie obiegło media na całym świecie.

Na nagraniu widać jak pracownicy straży granicznej rozcinają materace, w środku których ukrywali się dwaj czarnoskórzy mężczyźni. Niedoszli imigranci wydają się być zaskoczeni całym zajściem, na co wskazuje ich zdumiony wyraz twarzy. „Dwaj młodzi mężczyźni pochodzenia najprawdopodobniej subsaharyjskiego, są w dobrym zdrowiu i nie potrzebują pomocy medycznej” – informuje brytyjski The Sun. Według informacji The Mirror, kierowcy samochodu udało się zbiec.

Temat momentalnie podjęły liberalne media, które odpowiedzialność za zaistniałą sytuację zrzuciły na karb niedostatecznego otwarcia granic państw członkowskich UE dla przybyszów z Afryki i Azji. „Dopóki nie będzie bezpiecznych szlaków umożliwiających przybycie do krajów udzielających azyl, będziemy mieć do czynienia z podobnymi sytuacjami na całej południowej granicy UE” – napisał na twitterze hiszpański senator Jon Inarritu.

Jak widać pomysłowość pozaeuropejskich przybyszów nie zna granic…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!