Felietony

„Manifest kobiecjonizmu” – początek końca feminizmu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na stronie portalu prawy.pl ukazał się „Manifest kobiecjonizmu”, zwiastujący koniec feminizmu oraz genderyzmu. W „Manifeście”, którego autorką jest Marta Cywińska – pisarka, felietonistka (między innymi Magna Polonia) i badaczka dziejów wychowania patriotycznego – czytamy:

„Czas przywrócić godność kobiecie w pełni jej kobiecości, wdzięku, subtelności, bezbrzeżnego powołania do bycia kobietą we wszystkich wymiarach istnienia. Kobiecość ma być wreszcie pełnią – również w wymiarze jej piękna duchowego, wiedzy, mądrości oraz intelektu.

Niemodne feministki, zasuszone genderystki próbują epatować powierzchowną wiedzą oraz zabierać głos tam, gdzie ich kobiecość jeszcze bardziej więdnie. Dosyć tego!
Kobiecjonistki są intelektualistkami emanującymi kobiecością w kruchej oprawie fizycznej, ale silne duchem!

Prawdziwa kobieta ma w sobie przepastne pokłady miłości, a miłość mnoży i w swym sercu znajdzie zawsze miejsce dla bezbronnej, ukochanej istoty. Jej misją jest nie tylko dobroczynność, ale i dobroczynienie oraz ochrona życia za wszelką cenę. Prawdziwa kobieta nigdy nie dokona morderstwa na swym nienarodzonym dziecku.

W sytuacji, gdy nie może mieć dzieci własnych, niechaj przygarnie do serca – choćby w wymiarze duchowym nienarodzone, a także cierpiące poprzez niesienie pomocy rzeczywistej.

Nieodzownym elementem kobiecości jest intelekt i błyskotliwość ale w proporcjach takich, by nie skłaniały nawet w najmniejszym stopniu do pokus egoistycznych.

Jesteśmy piękne duchem, bo spełniamy się w naszej ziemskiej misji kobiecości, nie po to by deklarować „sztuką dla sztuki” lub dla kokieterii jak Róża w ,,Małym Księciu”, ale by pokornie służyć innym i przyczynić się do odrodzenia wizerunku szlachetnej Polki.”

W dalszej części „Manifestu” autorka zestawia pojęcie „kobiecjonizmu” z innymi dotychczas znanymi -izmami w sztuce i w literaturze. Podkreśla, iż „kobiecjonistki łączą naturę artystyczną ze sferą pogłębionego intelektu, wypełniając przy tym codzienne, wynikające z misji oraz roli kobiety obowiązki.”

„Manifest” jest zarazem silnie osadzony w wartościach oraz idei ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Polecam lekturę całości:

http://prawy.pl/49982-manifest-kobiecjonizmu/

Noemi Hercowicz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!