Wiadomości

„Maniek” lubił złoto, prokuratura oskarża go o popełnienie 189 przestępstw

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi P. ps. „Maniek” zarzucając mu popełnienie 189 przestępstw.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie oskarżył Mariusza P. o popełnienie łącznie 189 przestępstw w tym szeregu kradzieży samochodów osobowych, napadów na kierowców TIRów na trasach dojazdowych do Warszawy w okresie 1999-2003 r. w tym również przy użyciu broni palnej, kradzieży samochodów osobowych w Warszawie i okolicach, których dokonywał od 2010 do początku 2011 r. oraz w okresie od 2013 r. do połowy 2014 r., a także kradzieży z włamaniami do domów jednorodzinnych, hurtowni w Warszawie i okolicach, których dokonywał w okresie 2014-2015, posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej, posiadania znacznych ilości środków odurzających. Czyny zarzucone oskarżonemu zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W trakcie postępowania prokurator ustalił, że Mariusz P. ps. „Maniek” dokonywał napadów na TIRy które przewoziły m.in. kawę, sprzęt elektroniczny, papierosy jak również złoto. Oskarżony wspólnie z innymi osobami, które zostały już wcześniej oskarżone, dokonywał również włamań do domów jednorodzinnych w okolicach Warszawy w tym w Konstancinie Jeziornie, Kobyłce, Wołominie. Oskarżony i jego wspólnicy kradli przede wszystkim kosztowności w postaci biżuterii, złota, markowych zegarków oraz drogich alkoholi.

Dotychczas w toku śledztwa skierowano akty oskarżenia przeciwko kilkunastu współsprawcom Mariusz P. ps. „Maniek”. W trakcie postępowania zabezpieczono szereg przedmiotów pochodzących m.in. z kradzieży, które zostały okazane ustalonym pokrzywdzonym. Znaczna cześć przedmiotów została rozpoznana i odzyskana przez pokrzywdzonych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!