Wiadomości

Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć na 4% poparcia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poparcie dla kandydatki Platformy Obywatelskiej na prezydenta przebiło kolejne dno. Według najnowszego sondażu pracowni Kantar głosować na nią zamierza zaledwie 4% potencjalnych wyborców.

Zdecydowanie najwyższym poparciem cieszy się urzędujący prezydent, na którego zamierza głosować 59% ankietowanych. Poparcie dla Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni zadeklarowało po 7% osób, a na Krzysztofa Bosaka i Roberta Biedronia – po 5%. Dopiero na szóstym miejscu uplasowała się Małgorzata Kidawa-Błońska, która jeszcze niedawno zdawała się być murowanym przeciwnikiem Andrzeja Dudy w spodziewanej drugiej turze wyborów. Obecnie cieszy się ona poparciem na poziomie 4%.

Niemal połowa respondentów (47 proc.) wyraża chęć udziału w wyborach prezydenckich, przy czym ponad jedna czwarta Polaków (28 proc.) jest tego pewna. W przypadku osób niezainteresowanych udziałem w wyborach prezydenckich, odsetek jest taki sam (47 proc.), i również 28 proc. badanych jest pewnych swego zdania na ten temat.

Sondaż zrealizowano na reprezentatywnej próbie 954 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, deklarujących udział w wyborach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!