Wiadomości

“Fakt” wzywa węgierskie media, by przeprosiły Tuska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna dziennika „Fakt”, wystosowała apel do mediów na Węgrzech ws. ataków na Donalda Tuska.

„Więcej niż pięć węgierskich tytułów prasowych napisało w miniony weekend o tym, że Donald Tusk wywodzi się z rodziny, która kolaborowała z nazistowskimi Niemcami. W biały dzień posłużono się zwykłym kłamstwem i zmanipulowanymi zdjęciami, przedstawiając je jako fakty” – pisze Kozłowska.

Jej zdaniem zrobiono to tylko dlatego, żeby „zdyskredytować polityka broniącego konkretnych wartości”, i żeby “wzbudzić do niego obrzydzenie wśród węgierskiego, a może nie tylko węgierskiego, społeczeństwa”.

„My, zwykli ludzie, Polacy i Węgrzy, bardzo sobie cenimy naszą wspólną historię. Cieszymy się z roli, jaką razem odgrywamy w Europie. Uważamy się za partnerów, którzy mogą na sobie polegać. Dlatego warto, żebyśmy wszyscy byli świadomi tego, że obrzucanie błotem polskich polityków przez węgierskie media to obrzucanie błotem polsko-węgierskiej przyjaźni” – czytamy w „Fakcie”.

Redaktor naczelna tabloidu apeluje do węgierskich mediów, by przeprosiły Tuska za rozpowszechnianie kłamstw o jego rodzinie.

„Drodzy koledzy z węgierskich portali Pestisracok, Origo… Jeśli dla was polsko-węgierska przyjaźń wciąż jest wartością, to przeproście za kłamstwa o rodzinie Donalda Tuska, które rozpowszechniacie. I natychmiast usuńcie je ze swoich serwerów” – pisze Kozłowska.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!