Wiadomości

Malar zaprzecza, że Rosjanie kontrolują cały Bachmut

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hanna Malar, wiceminister obrony Ukrainy, oświadczyła w sobotę, że sytuacja w Bachmucie jest krytyczna, ale ukraińskie wojska utrzymują obronę w południowo-zachodniej części miasta.

W nocy Rosjanie przypuścili zdecydowany atak na budynki, w których bronili się żołnierze ukraińscy. Niektóre źródła donoszą, iż całe miasto znalazło się już pod kontrolą wojsk rosyjskich, inne twierdzą, że niewielki fragment miasta wciąż pozostaje pod kontrolą wojsk ukraińskich.

Wedle kanału twitterowego Surijyak nad ranem tylko 0,6 km2 miasta pozostawały pod kontrolą ukraińską, podczas gdy Rosjanie kontrolowali 99% jego powierzchni. Inne źródła twierdziły, że całe miasto jest już w rękach sił rosyjskich. Teraz głos w tej sprawie zabrał szef wagnerowców Jewgienij Priożyn, który oświadczył, że po 224 dniach walk Bachmut znalazł się w całości pod kontrolą sił rosyjskich.<

Informację tę skomentowała Hanna Malar. “Ciężkie walki w Bachmucie. Sytuacja jest krytyczna” – przekazała wiceszefowa ukraińskiego resortu kultury w Telegramie. “Obecnie nasi obrońcy kontrolują niektóre obiekty przemysłowe i infrastrukturalne” – dodała.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!