Wiadomości

Malar: Rosyjskie oświadczenia o zakazie wymiany bojowników z „Azowstalu” są na użytek wewnętrznej propagandy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oświadczenia przedstawicieli Dumy Państwowej o możliwości zakazania wymiany ukraińskich obrońców Mariupola są przeznaczone na użytek propagandy wewnętrznej, negocjacje trwają – powiedziała wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar.

„To polityczne oświadczenie jest przeznaczone na użytek wewnętrznej propagandy i wewnętrznych procesów politycznych w Rosji. Z naszej strony możemy powiedzieć, że proces negocjacyjny trwa, a sama akcja ratunkowa jest w toku” – powiedział Malar.

W środę Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej rozpatrzy projekt uchwały zakazującej wymiany tzw. „nazistowskich zbrodniarzy”, a Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej 26 maja rozważy uznanie ukraińskiego pułku „Azow” za organizację terrorystyczną.

Deputowani do Dumy Państwowej poparli propozycję przewodniczącego Komisji Obrony Dumy Państwowej Andrieja Kartapolowa o rozpatrzenie w środę projektu uchwały o „zapobieganiu wymianie zbrodniarzy nazistowskich”. Wcześniej rzecznik Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin powiedział na wtorkowej sesji plenarnej, że „nazistowscy przestępcy” nie powinni być wymieniani, a Rosja robi wszystko, co możliwe, aby postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości. Polecił też Komisji Obrony Dumy przygotowanie rezolucji, która odzwierciedlałaby propozycję o niemożliwości wymiany więźniów z Batalionu Azow.

Czytaj też:

Koniec walk o Azowstal? Autobusy z ukraińskimi żołnierzami wyjechały z terenu zakładu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!