Wiadomości

Makabryczny wypadek w Gliwicach, dziewięć osób nie żyje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziewięć osób zginęło w wyniku zderzenia busa i autokaru na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach – przekazała policja i straż pożarna. Zginęły wszystkie osoby jadące busem. Rannych zostało siedem osób jadących autokarem. W najpoważniejszym stanie jest kierowca.

Do wypadku doszło w sobotę późnym wieczorem – około 22.30 w pobliżu węzła Kleszczów, na 9. kilometrze dk 88.

Bus jechał od Gliwic w stronę Wrocławia. Po zderzeniu z jadącym z przeciwnej strony autokarem samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby – powiedział policjant.

Siła uderzenia była ogromna. Chwilę wcześniej bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy przód autokaru uderzył w dach busa – opisywał rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski.

Policjanci przypuszczają, że kierowca samochodu osobowego chwilę wcześniej próbował uniknąć zderzenia z innym autem i wykonał manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. Jeszcze to badamy – zaznaczył Słomski.

Kpt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach powiedział PAP, że autokarem jechało, razem z kierowcą, 49 osób. Siedem z nich zostało przewiezionych do szpitali. W najpoważniejszym stanie jest kierowca.

– Był on uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego aby go wydostać. Osoba ta została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – powiedział strażak. Sześciu pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało zabranych do szpitali – dodał Dudek.

Dk 88 zablokowana jest w obu kierunkach, autostrada A4 jest przejezdna – wynika z informacji przesłanej przez dyżurnego centrali GDDKiA.

– Nie wiadomo jeszcze kim są ofiary śmiertelne. Pasażerowie autokaru, którzy nie ucierpieli w wypadku, jechali do Rudy Śląskiej. Zostali zabrani do domów podstawionym autobusem – powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Wojewoda Jarosław Wieczorek po informacji o wypadku udał się na miejsce tragedii.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!