Wiadomości

Makabryczna zbrodnia w Kudowie Zdroju – jest akt oskarżenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najpierw chciała rodziców otruć, później ich zastrzelili…

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko 3 osobom w śledztwie dotyczącym zabójstwa małżeństwa w Kudowie Zdroju. Śledztwo było prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Z ustaleń dokonanych w toku śledztwa przez prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wynika, że pierwsza próba podczas której Julianna S. usiłowała dokonać zabójstwa swoich rodziców miała miejsce podczas wigilii w 2021 roku. Oskarżona kupiła lek weterynaryjny, dzięki któremu zamierzała uśpić rodziców, a następnie udusić ich we śnie. W tym celu dodała kupiony lek do polewy ciasta i przyniosła na spotkanie wigilijne. Następnie poczęstowała rodziców przyniesionym ciastem. Oskarżonej nie udało się zrealizować zamierzonego planu, ponieważ ilość dodanego do ciasta leku była zbyt mała żeby uśpić rodziców. Cały czas w realizacji planu oskarżonej Juliannie S. pomagała Karolina Z. która uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym.

W toku postępowania prokurator ustalił, że w dniu 13 stycznia 2022 r. Julianna S. przebywając wraz z Karoliną Z. w mieszkaniu swoich rodziców poprzez oddanie dwóch strzałów z broni palnej Skorpion kal. 7,65 mm wyposażonej w tłumik dokonała zabójstwa swojej matki Barbary O. – S.. Broń dostarczył jej Dariusz Z. który również zapoznał oskarżoną z jej obsługą. Karolina Z. przy użyciu tej samej broni i również przy oddaniu dwóch strzałów dokonała zabójstwa Mieczysława S.

Po dokonanym zabójstwie Julianna S. oraz Karolina Z. kupiły żywe larwy much będące larwami owadów nekrofagicznych które umieściły na zwłokach Barbary O. – S. oraz Mieczysława S. owady miały dokonać zjedzenia tkanek miękkich zwłok znajdujących się w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa.

Wobec wszystkich oskarżonych na wniosek prokuratora stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!