Polska Wiadomości

Magdalena Środa chce bojkotu wszystkich konferencji, których prelegenci są wyłącznie płci męskiej…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
„Zachęcam do bojkotowania wszystkich konferencji, paneli, debat, w których zasiadają tylko mężczyźni. To ukryta i bardzo popularna forma seksizmu” – napisała na Twitterze Magdalena Środa (prof. UW, dr hab., zajmująca się etyką, filozofią polityczną i problematyką kobiecą).

Wpis na Twitterze to tylko fragment całego komentarza:

„Zachęcam do bojkotowania wszystkich konferencji, paneli, debat, w których zasiadają tylko mężczyźni. To ukryta i bardzo popularna forma seksizmu. Opinię (publiczną, naukową, polityczną, kulturową) powinny kształtować dwie płcie, zwłaszcza w kraju, w którym uważa się, że są one (płcie) tak różne i zwłaszcza wtedy, gdy chce się znać poglądy nie tylko reprezentacji połowy społeczeństwa (grupy naukowców, ludzi kultury, obywateli, mężczyzn w ogólności) ale jeśli chce się znać poglądy reprezentacji ogółu obywateli i obywatelek, naukowców i naukowczyń etc.

I pora namówić programistów/programistki by przestali wężykować na czerwono żeńskie końcówki. Bojkot nie powinien oczywiście dotyczyć Zjazdów Mężczyzn czy Kongresu Kobiet, bo tu tytuł zaznacza, że chodzi o debaty wewnątrzpłciowe. Ale nie może tak być, że dyskusje, panele czy debaty złożone z samych mężczyzn mogą nazywać się “ogólnopolskie”, “naukowe”, “światowe” tylko “męskie”, “patriarchalne”, “seksistowskie” etc. Świat opinii nie może wyglądać jak program “Kawa na ławę”, gdzie spęd samców dyskutuje o problemach świata i kobiet” – napisała na Facebooku Środa.

Są takie dni kiedy człowiek ma po prostu gorszy humor. Jednakże po przeczytaniu wypocin jakiejś feministki, a już  na pewno tak wielkiego kalibru jak powyższa każdemu racjonalnie myślącemu mężczyźnie i kobiecie ochota do śmiechu wzrasta z każdym przeczytanym słowem. Dziękujemy i prosimy o jeszcze!

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!