Wiadomości

Magdalena K. zostanie wydana Polsce – zdecydował sąd w Bańskiej Bystrzycy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Magdalena K., domniemana szefowa gangu krakowskich pseudokibiców, zostanie wydana Polsce przez Słowację: sąd w Bańskiej Bystrzycy zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania wobec ściganej, odrzucając równocześnie jej wniosek o azyl polityczny – poinformowała stacja RMF.

Magdalena K. była poszukiwana czerwoną notą Interpolu i europejskim nakazem aresztowania. 28 marca została zatrzymana na terytorium Słowacji.

Uwzględniając europejski nakaz aresztowania, Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy odrzucił argumentację K. i jej obrońcy, którzy przekonywali o naruszaniu przez Polskę zasad praworządności, i wniosek Magdaleny K. o udzielenie jej azylu politycznego.

Sąd podzielił stanowisko prokuratury, która wielokrotnie podkreślała, że zarzuty stawiane podejrzanej dotyczą przestępstw kryminalnych, związanych z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, przemytem i handlem narkotykami, i nie mają charakteru politycznego.

Magdalena K. jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, przemyt i handel narkotykami, utrudnianie postępowania karnego w innym śledztwie i składanie fałszywych zeznań oraz nakłanianie do tego innych.

Za zarzucane kobiecie czyny grozi do 15 lat więzienia.

Magdalena K. miała przejąć kontrolę nad gangiem kiboli Cracovii po tym, jak zatrzymany został jej partner, jeden z liderów grupy Mariusz Z.

Ta głośna policyjna akcja miała miejsce w grudniu 2017 roku: zatrzymani zostali wówczas bracia Jakub i Mariusz Z. Trzeci z braci, Adrian Z., pseudonim “Zielony”, został zastrzelony podczas próby zatrzymania.

Czytaj też:

Szefowa krakowskiego gangu Cracovii nie została wydana Polsce, bo tu… „nie ma praworządności”

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!