Wiadomości

Maciej Wąsik: Zatrzymani przez CBA to dwoje adwokatów z Wrocławia, były senator i jego syn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zatrzymani w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, to dwoje adwokatów z Wrocławia, były senator i jego syn – podał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. Zatrzymani mieli powoływać się na wpływy w prokuraturze.

Jednym z zatrzymanych adwokatów ma być Ryszard B., występujący m.in. podczas prac komisji ds. afery hazardowej jako pełnomocnik Ryszarda Sobiesiaka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to dopiero początek zatrzymań, a całe śledztwo to odprysk afery hazardowej i tzw. afery w Sądzie Najwyższym, które zostały odłożone za czasów rządów poprzedniej koalicji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zatrzymało w środę cztery osoby, które miały powoływać się na wpływy w prokuraturze. Miały dać łapówkę prokuratorowi w łącznej kwocie nie większej niż 10 tys. zł.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził, że zatrzymania to wynik wspólnych działań delegatur CBA we Wrocławiu i Szczecinie – Zatrzymanym osobom po dostarczeniu ich do nadzorującej to śledztwo Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zostaną przedstawione zarzuty dotyczące udzielania korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu i powoływania się wpływy w instytucjach państwowych – powiedział Brodowski.

Do zdarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w latach 2009-10. Śledczy mieli ustalić, że pieniądze zostały przekazane prokuratorowi w zamian za prowadzenie postępowania karnego w sposób zgodny z oczekiwaniami udzielających łapówkę.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!