Wiadomości

Łukaszenka znowu grozi: “Ukraina zostanie całkowicie zniszczona”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białoruski satrapa odniósł się do skutków zmasowanego rosyjskiego ostrzału ukraińskich miast. Zagroził, że jeśli Kijów nie podejmie rozmów pokojowych, wtedy cały kraj zostanie zniszczony.

Rosjanie po raz kolejny dokonali zmasowanego ostrzału ukraińskich miast. Rosyjskie rakiety celowały przede wszystkim w infrastrukturę energetyczną. Kilka milionów Ukraińców pozostaje bez prądu, w wielu domach nie ma wody. W samej stolicy, Kijowie, 70 proc. domów nie ma energii elektrycznej.

Tymczasem białoruski satrapa próbuje szantażować władze Ukrainy, stwierdzając, że życie obywateli ukraińskich miast jest w ich rękach. – Jeśli Kijów nadal będzie odmawiał negocjacji z Moskwą, Ukraina zostanie całkowicie zniszczona – stwierdził Łukaszenka.

– Wszystko jest teraz w rękach przywódców Ukrainy, jeśli nie chcą śmierci ludzi — i to w ogromnych liczbach. To trudne, ale musimy to przerwać, musimy to powstrzymać, bo następnym krokiem będzie całkowite zniszczenie Ukrainy – dodał białoruski polityk i wezwał obie strony do zawarcia pokoju.

Zmasowane rosyjskie ataki rakietowe wymierzone w cywilną infrastrukturę Ukrainy

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!