Wiadomości

Jest odpowiedź Niemiec ws. polskiej propozycji wysłania Patriotów na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka minister obrony Christine Lambrecht oświadczyła w czwartek, że oferowane Polsce zestawy obrony przeciwlotniczej Patriot przeznaczone są do użytku na terytorium NATO. Sprzeciwiła się tym samym polskiej propozycji wysłania tego systemu na Ukrainę.

“Te Patrioty są częścią zintegrowanej obrony powietrznej NATO, co oznacza, że mają zostać rozmieszczone na terytorium NATO” – powiedziała Lambrecht. “Jakiekolwiek użycie ich poza terytorium NATO wymagałoby wcześniejszych rozmów z NATO i sojusznikami” – dodała.

W niedzielę niemiecka minister obrony Christine Lambrecht zaproponowała, że jej kraj przekaże Polsce systemy obrony przeciwlotniczej Patriot i myśliwce Eurofighter. W poniedziałek minister Mariusz Błaszczak podczas rozmowy telefonicznej ze stroną niemiecką zaproponował, by system stacjonował w Polsce, przy granicy z Ukrainą.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił się w związku z tym do Niemiec, by proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozmieszczone przy zachodniej granicy tego kraju z Polską.

Szef MON: zwróciłem się do Niemiec, by oferowane Polsce Patrioty przekazano Ukrainie

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!