Wiadomości

Łukaszenka: Poleciłem ministrowi obrony podjęcie ostrych środków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Białorusi był w sobotę na poligonie pod Grodnem w zachodniej części Białorusi. Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że polecił ministrowi obrony podjęcie „ostrych środków” w celu ochrony integralności terytorialnej kraju. W jego ocenie funkcjonuje już scenariusz obalenia urzędujących władz Białorusi. – Uruchomili zewnętrzny czynnik – powiedział Łukaszenka.

Jak pisze państwowa agencja BiełTA, prezydent polecił ministrowi obrony i dowódcy Zachodniego Dowództwa Operacyjnego podjęcie wszelkich starań, by „ochronić przede wszystkim zachodnią perłę Białorusi z centrum w Grodnie”.

„Przy podjęciu najostrzejszych środków na rzecz ochrony integralności terytorialnej naszego kraju” – dodał Łukaszenka, cytowany przez agencję.

„Wszystko jasne. Tak jak zakładaliśmy, wszystko idzie zgodnie z planem kolorowych rewolucji, ze wzburzeniem wewnątrzpolitycznej sytuacji w kraju. Oryginalność i wyjątkowość sytuacji polega na tym, że włączono zewnętrzny czynnik, co dzieje się nie zawsze. Zazwyczaj rozkręcają wewnątrz, obalają urzędujące władze. Ale w związku z tym, że władze u nas są na miejscu, ostro się sprzeciwiają, uruchomili zewnętrzny czynnik” – powiedział Łukaszenka podczas wizyty na poligonie pod Grodnem w zachodniej części Białorusi.

Łukaszenka ocenił także, że na Białoruś „ciągną już »alternatywnego prezydenta«”. „Robią to na poważnie, jako że płyną oświadczenia zachodnich państw o finansowaniu, wsparciu. Wojskowe wsparcie jest widoczne – przesunięcie wojsk NATO do granic” – oświadczył.

„Robią wszystko, żeby zaciągnąć tutaj nowego prezydenta. On się zwraca do zachodnich państw, w danym przypadku do NATO, w celu ochrony ludności. Oni wprowadzają wojska – i na Białorusi można postawić krzyżyk” – kontynuował Łukaszenka.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!