Wiadomości

Lufthansa nie wpuściła grupy Żydów na pokład, później przepraszała

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Personel Lufthansy nie wpuścił na pokład samolotu całej grupy ortodoksyjnych Żydów, która podróżowała z Nowego Jorku do Budapesztu z przesiadką we Frankfurcie. Powodem była odmowa założenia maseczki przez kilku z nich – informuje portal interia.pl.

Incydent miał miejsce 4 maja, na lotnisku we Frankfurcie na Menem. Grupa ortodoksyjnych Żydów nie została wpuszczona na pokład samolotu lecącego do Budapesztu, ponieważ kilku z nich nie chciało założyć maseczek ochronnych – pisze “The Guardian”, powołując się na niemieckie media. Personel odmówił wejścia na pokład całej grupie, która przyleciała z Nowego Jorku. Według “The Times of Israel” pasażerom uniemożliwiono również zakup biletów na kolejny lot.

Przewoźnik w oświadczeniu poinformował, że “wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia” i “żałuje decyzji o wykluczeniu pasażerów z lotu, za którą przeprasza”.

“Żałujemy, że nie pozwolono kontynuować podróży większej grupie, zamiast ograniczyć tę decyzję do pojedynczych osób” – dodaje Lufthansa. “Nie tolerujemy rasizmu, antysemityzmu i jakiejkolwiek dyskryminacji” – bije się w piersi przewoźnik.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!