Wiadomości

Kołodziejczak: My też mamy dość. Czy to znaczy, że Marianna Schreiber może na niego liczyć?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zobaczymy, jak przesympatyczna pani Marianna będzie się rozwijać – mówił lider AgroUnii, zapytany czy wesprze “Mam Dość 2023”, ugrupowanie założone przez Mariannę Schreiber.

Marianna Schreiber poinformowała we wtorek, że zakłada własne ugrupowanie o nazwie “Mam Dość”. O szczegółach inicjatywy mówiła w programie Onet Rano. – Mój cel to pomoc ludziom i jeżeli to przy tym polityka, to tak najwyraźniej musi być – tłumaczyła Marianna Schreiber, która postanowiła wejść do polityki, by dać odpór siłom zła, które uosabia jej mąż, minister Łukasz Schreiber.

“Partia powstaje z moich własnych funduszy, inicjatywy i nieprzymuszonej woli. Jesteśmy partią liberalną, demokratyczną, proeuropejską. Zrzeszamy osoby młode. Szerzymy konstytucyjne prawo do wolności, tolerancji, pluralizmu. W konsekwencji, szczególnie dbamy o kobiety i ich prawa” – reklamowała swoją inicjatywę żona ministra Schreibera. Ale chyba nie wszystko poszło tak, jak się spodziewała…

“Zawiodłam się wczoraj na wielu twitterowiczach i twórcach teorii spiskowych, którzy mają liczne pytania (niemerytoryczne) i wciąż mnie dyskredytują. Zapraszałam na spotkanie otwarte (wczorajszą konferencję) od dawna. Wiecie ile pojawiło się tych ODWAŻNYCH gentlemanów? ZERO” – skarżyła się na twitteze Marianna Schreiber, z czego zakpił red. Marcin Dobski.

Z inicjatorką “Mam dość” rozmawiał lider AgroUnii Michał Kołodziejczak, o czym mówił w rozmowie z portalem Salon24.pl. – Obserwujemy, jak to wszystko powstaje. (…) Zobaczymy jak przesympatyczna pani Marianna będzie się rozwijać, co będzie mówić, jaki program przedstawiać – wskazywał Kołodziejczak, zapytany o to, czy jego ugrupowanie wesprze działania Schreiber.

– Na pewno wielu ludzi ma dość, my też już wielu rzeczy mamy dość – tak dalej być nie może, ale pozostawiamy sobie jeszcze trochę do obserwowania. My robimy swoje – tłumaczył lider AgroUnii.

– Marianna Schreiber ma dużą wiedzę na temat tego, jak wygląda kuchnia polityki PiS, chociażby ta, w której uczestniczy jej mąż. To zapewne nie jest strategiczna wiedza, ale sporo pokazuje – przekonywał Kołodziejczak.

Kołodziejczak przekonywał, że potrzeba dużej odwagi, by “podejmować działanie takie jak teraz Marianna Schreiber”. – Ja tej odwagi bardzo jej gratuluję — podsumował lider AgroUnii.

Czy więc Kołodziejczak dołączy do inicjatywy Marianny Schreiber? Na razie wiemy tyle, że dołączyła do niej Maja Staśko…

/dorzeczy.pl, salon24.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!