Wiadomości

Lubuskie. Trzy krzyże ścięte piłą mechaniczną w parafii Torzym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ścinania krzyży ciąg dalszy. W miejscowości Koryta w Lubuskiem sprawca użył piły mechanicznej. Powyżej metalowego mocowania ciął trzy krzyże: dwa przydrożne i jeden znajdujący się na miejscowym cmentarzu.

Do zdarzenia doszło w ciągu dnia w miejscowości Koryta w powiecie sulęcińskim. Znajduje się tu kościół filialny pw. Józefa Oblubieńca należący do parafii w Torzymiu. Miejscowego proboszcza o tym, co zobaczył na własne oczy, poinformował bez zwłoki parafianin. Był w szoku.

Nie jestem w stanie tego zrozumieć – powiedział proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ksiądz Sławomir Marciniak – tego się nie da ująć, określić… W każdym czasie, taki akt jest czymś okrutnym, czymś przeciw cywilizacji, bo przecież krzyż nie jest tylko znakiem religijnym, jest też symbolem GOPRu, WOPRu, organizacji Czerwonego Krzyża…

Krzyże, które zostały ścięte znajdują się w trzech różnych miejscach. Jeden z nich na cmentarzu, a pozostałe przy drogach wylotowych ze wsi; jeden przy drodze na Walewice, a drugi przy drodze w kierunku kol. Drzewce.

Policja wytypowała sprawcę.

– Wykonujemy czynności zmierzające do zatrzymania osoby, która jest podejrzewana o dokonanie tego przestępstwa, ale na razie jeszcze niczego nie potwierdzę – zastrzega aspirant sztabowy Andrzej Barciński z biura prasowego KPP w Sulęcinie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawca, który jest znany w miejscowości, zabarykadował się w domu.

– Podejrzewanego o dokonanie wyżej wymienionych czynów przekazaliśmy ratownikom medycznym – poinformował Gazetę Lubuską podkomisarz Maciej Kimet z Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Na razie jest on osobą podejrzewaną, a nie podejrzaną.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!