Wiadomości

Lubnauer kipi ze złości: “To wrogie przejęcie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po ogłoszeniu, że 8 posłów Nowoczesnej dołączyło do nowego klubu, w którym rządzi Platforma Obywatelska, szefowa Nowoczesnej nie kryła zości: „To wrogie przejęcie”.

W środę klub PO przyjął nową nazwę – Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział po zakończeniu obrad klubu, że deklaracje członkowskie złożyło w środę siedmioro posłów Nowoczesnej: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa, Michał Jaros, Piotr Misiło, Piotr Kobyliński, Kornelia Wróblewska i Elżbieta Stępień. Ósmy poseł – Krzysztof Truskolaski ma formalnie dołączyć po powrocie za zagranicy, gdzie obecnie przebywa.

Wiceszefami nowopowstałego klubu zostali Gasiuk-Pihowicz i Sowa.

Schetyna na briefingu prasowym dziękował posłom Nowoczesnej, którzy – jak mówił – „twardo walczyli w klubie Nowoczesnej, o to żeby zintegrować, żeby być razem, żebyśmy mogli nasze kluby i nasze aktywności połączyć”. 

Lider PO powiedział też, że drzwi do PO „są szeroko otwarte”. – Prosimy i apelujemy, żeby być razem, żeby budować razem nową jakość polskiej polityki – podkreślił. 

– Wiemy, że ten wspólny, nowy klub PO-KO to klub, który da szansę i pokaże gwarancję dobrej współpracy. Będziemy dobrze, uczciwie pracować tutaj w parlamencie, będziemy przygotowywać skuteczną koalicję w wyborach europejskich i w wyborach parlamentarnych – oświadczył Schetyna.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!