Wiadomości

Lubelskie: Policja szuka sprawców dewastacji biura parlamentarzystów PiS w Białej Podlaskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja ustala okoliczności i szuka sprawców dewastacji budynku, w którym znajdują się biura parlamentarzystów PiS w Białej Podlaskiej (Lubelskie). Na drzwiach i oknach budynku ktoś namalował sprayem wulgarne hasła.

„W niedzielę rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że na budynku przy ul. Francuskiej zostały naniesione sprayem wulgarne napisy. Zostały wykonane oględziny, zabezpieczyliśmy zapisy monitoringu, ustalamy wszystkie okoliczności, szukamy sprawców” – powiedziała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z komendy policji w Białej Podlaskiej.

Policjantka zaznaczyła, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakichś podejrzeniach, kto mógłby to zrobić.

W budynku tym znajduje się biuro poselskie Jacka Sasina i senatorskie Grzegorza Biereckiego. Portal wPolityce, który pierwszy napisał o tym, zamieścił zdjęcia budynku. Widać na nich wypisane na drzwiach i oknach hasła, m.in. „Wolność dla kobiet”, „J…ć PiS”, „PiS wam w d…ę”.

Senator Grzegorz Bierecki powiedział portalowi wPolityce, że oczekuje aby poseł KO Riad Haidar i prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk potępili i powstrzymali taki wandalizm.

„Oczekuję, że poseł Riad Haidar oraz prezydent miasta potępią akt wandalizmu. Doszło do tego już drugi raz. Niech prezydent i poseł, którzy przecież popierają manifestacje Strajku Kobiet, powstrzymają działania wandali” – powiedział Bierecki.

Wulgarne napisy pojawiły się na tym budynku również w październiku ubiegłego roku podczas protestów Strajku Kobiet. Policja nadal poszukuje ich sprawców.

„Czynności nadal są prowadzone, nikt nie usłyszał zarzutów” – powiedziała Salczyńska-Pyrchla.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!