Wiadomości

Lubelscy policjanci zatrzymali Nigeryjczyka i Belga pod zarzutem prania brudnych pieniędzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 39-latka podejrzanego o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Jest to już druga osoba zatrzymana w tej sprawie. Na konta sprawców trafiło ponad 300 tysięcy złotych. Mężczyźni na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ. Jak wynika z ustaleń w sprawie firma z Singapuru straciła ponad 300 tysięcy złotych. Przestępcy w okresie od lipca do września w nielegalny sposób przetransferowali pieniądze do Polski. Następnie środki miały zostać przekazane do kolejnych odbiorców. Bank jednak w porę zareagował i zablokował niemal całość pieniędzy, uniemożliwiając dalsze przelewy.

Pracujący nad sprawą policjanci już na pierwszym etapie postępowania zatrzymali mieszkającego w Lublinie, 37-letniego obywatela Nigerii. Mężczyzna przyjął pieniądze na rachunek bankowy. Do kolejnego zatrzymania doszło kilka dni temu, kiedy w Lublinie pojawił się 39-letni obywatel Belgii. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty prania pieniędzy i na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa. Za to przestępstwo grozi im 10 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski
KMP Lublin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!