Wiadomości

Lubelscy policjanci ustalili sprawców włamań do bankomatów. Ich łupem padło ponad milion złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Za włamania do bankomatów odpowiedzą dwaj obywatele Ukrainy w wieku 35 i 52 lat. Sprawcy wypłacali pieniądze korzystając z nowej metody, dzięki której przejmowali sterowanie nad oprogramowaniem bankomatu. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że ich łupem padło ponad milion złotych. Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty i na wniosek policjantów i prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

W październiku ubiegłego roku doszło do kilku włamań do bankomatów w Lublinie i w powiecie lubelskim oraz jednego w Hrubieszowie. Sprawca za każdym razem działali podobnie. Wykorzystując nową metodę niemal niezauważenie włamywali się do bankomatów, wypłacając znajdujące się tam pieniądze. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu przejmowali kontrolę nad urządzeniem i dokonywali wypłat. Łącznie ich łupem padło ponad milion złotych.

Rozpracowaniem sprawców zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze analizując pozostawione przez włamywaczy ślady wpadli na trop dwóch obywateli Ukrainy w wieku 35 i 52 lat. Jak się okazało mężczyźni od kilku miesięcy przebywają w zakładzie karnym.

Sprawcy wczoraj usłyszeli 4 zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem. Na wniosek policjantów i nadzorującej śledztwo Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!