Wiadomości

Łotysze zorganizowali nielegalny przerzut Wietnamczyków do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czworo obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie Polski. Za zorganizowanie tego procederu zatrzymano dwóch obywateli Łotwy. Wczoraj w ramach readmisji cudzoziemcy z Wietnamu zostali przekazani stronie litewskiej.

14 lipca funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie współdziałając z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zatrzymali czworo obywateli Wietnamu. Trzech mężczyzn i kobieta podróżowało drogą krajową nr 61 jako pasażerowie samochodu na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że cudzoziemcy nie mają przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Za zorganizowanie im nielegalnego przekroczenia granicy zatrzymano dwóch obywateli Łotwy – mężczyznę, który wiózł nielegalnych migrantów oraz kierowcę drugiego pojazdu, który ich pilotował.

Kierowcy obu samochodów przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze 11 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na 3 lata. Obywatele Wietnamu w wieku od 22 do 38 lat 15 lipca w ramach readmisji zostali przekazani stronie litewskiej .

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!