Wiadomości

Lotnictwo izraelskie przeprowadziło naloty na Strefę Gazy i Dolinę Bekaa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W odpowiedzi na wystrzelenie ze Strefy Gazy trzech rakiet na południowy Izrael dziś nad ranem samoloty izraelskie dokonały szeregu ataków na palestyńskie obiekty wojskowe.

We wczesnych godzinach rannych izraelskie samoloty zbombardowały stanowiska Hamasu na północy Strefy Gazy, a także stanowiska Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny w Dolinie Bekaa. Reporter Gaza Now informuje, że samoloty armii okupacyjnej zaatakowały stanowiska palestyńskiego ruchu oporu czterema rakietami w Beit Lahia. Równocześnie zaatakowane zostały cele Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny w Dolinie Bekaa w Libanie.

„Izraelskie naloty w Dolinie Bekaa nie osiągnęły swoich celów” – poinformował w krótkim oświadczeniu Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny.

Izraelskie media poinformowały, że ataki były odpowiedzią na ostrzał rakietowy z Gazy w kierunku Izraela. W oświadczeniu armii izraelskiej czytamy, że w odpowiedzi na ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy w przeprowadzony kierunku miejscowości Sderot wystrzelono rakiety w stanowisko należące do Hamasu w północnej Strefie Gazy i pozycję Frontu Ludowego w Qaa-Al Qusayr w Libanie.

Według libańskich mediów obrona przeciwlotnicza odpowiedziała na atak samolotów izraelskich, a w Gazie palestyński ruch oporu ostrzelał latający nad północną częścią Strefy Gazy helikopter.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!