Wiadomości

Łódź: Gruzin próbował okraść pasażerkę tramwaju i groził nożem motorniczemu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Łódzcy policjanci zatrzymali 31-latka, który groził nożem motorniczemu po tym jak próbował okraść pasażerkę tramwaju. Dzięki reakcji świadka mundurowi chwilę po zdarzeniu zatrzymali napastnika. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

9 marca 2023 roku przed godzina 20:00 w jednym z łódzkich tramwai na śródmieściu pasażer wagonu krzyknął, że widzi kieszonkowca. Przy młodej kobiecie dwóch mężczyzn natychmiast się spłoszyło. Jak się okazało, to oni próbowali ukraść jej portfel z torebki. Pasażerka natychmiast udała się do motorniczego, aby ten nie otwierał drzwi ponieważ na miejsce wezwana została już policja.

W chwili oczekiwania jeden ze złodziei usilnie napierał na kierującego by ich wypuścił. Widząc stanowczą asertywność motorniczego mężczyzna otworzył okno i wyskoczył przez nie, a następnie pobiegł w pobliskie uliczki. Drugi pozostający w tramwaju podszedł do świadka, który zareagował na jego próbę kradzieży z wyciągniętym nożem i zaczął mu grozić. W tramwaju wybuchła panika.

Pasażerowie zaczęli krzyczeć, że mężczyzna ma scyzoryk. Napastnik podszedł do kabiny motorniczego, kierując niebezpieczny przedmiot w jego kierunku. Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia kierujący pojazdem otworzył drzwi. Agresor wybiegł z tramwaju w kierunku ulicy Kościuszki. Po przyjeździe policjantów z I komisariatu łódzkiej komendy świadek wskazał drogę ucieczki napastnika.

Podejrzany skrył się w jednej z pobliskich bram, jednak już po chwili był w rękach funkcjonariuszy. 31-letni obywatel Gruzji usłyszał zarzuty gróźb karalnych i kradzieży przedstawione przez prokuratora z Prokuratury Łódź- Śródmieście. Mężczyźnie za te czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na najbliższe trzy miesiące.

Policja Łódzka/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!