Europa Polska Wiadomości

Litewskie władze chcą umieścić muzułmańskich imigrantów u Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal medianarodowe.com litewskie władze chcą umieścić ośrodek dla migrantów w Dziewieniszkach. To miejscowość zamieszkana niemal w całości przez Polaków. Inicjatywie sprzeciwiają się mieszkańcy.

Protestujących mieszkańców tej litewskiej miejscowości wsparł m.in. Waldemar Tomaszewski, lider Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Na spotkaniu w Dziewieniszkach pojawili się też m.in. poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska, przewodniczący Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Bogusław Rogalski czy redaktor naczelny portalu prawy.pl ks. Ryszard Halwa.

W Dziewieniszkach-litewskiej miejscowości zamieszkanej w niemal 100 proc. przez Polaków, rząd litewski chce osiedlić ponad 1000 islamskich imigrantów. Dla 500 osobowej polskiej społeczności oznacza to dewastację. To niezgodne z prawem międzynarodowym i traktatem polsko-litewskim. Zgodnie z traktatem polsko-litewskim, strony zobowiązały powstrzymać się od działań, które prowadziłyby do zmian narodowościowych na obszarach zamieszkanych przez mniejszości narodowe (Art. 15). Islamscy imigranci mają zostać ulokowani w budynku przylegającym do dwóch szkół, w tym polskiego gimnazjum im. A. Mickiewicza, w którym uczą się dzieci od 1 do 12 klasy. Polacy mieszkający w Dziewieniszkach liczą na pomoc polskiego rządu w tej sprawie

– napisała poseł Anna Maria Siarkowska.

Autor: Paweł Kubala

Po naszym trupie…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!