Felietony

List do Redakcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwo polskie (władza) z pietyzmem, czołobitnością, wręcz wazeliniarstwem obchodzi wszelkie wydarzenia związane z martyrologią Żydów, czy ich sukcesami np. powstanie państwa Izrael a pomija milczeniem zbrodnie dokonane na Polakach nie tylko przez rezunów z UPA i Szaulisów ale w szczególności przez właśnie Żydów. To, czego dopuścili się wobec Polaków Żydzi na Kresach po 17 września 1939 roku miało charakter zbrodni. I tak było to w swoim czasie powszechnie postrzegane wśród Polaków na czele z premierem rządu RP na Emigracji generałem Władysławem Sikorskim. 11 czerwca 1942 roku, odpowiadając we własnoręcznie pisanej depeszy na oświadczenie przedstawicieli Agencji Żydowskiej, gen. Sikorski otwarcie zapytał:

„Dlaczego jednak dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?” Odpowiedzi do dzisiaj brak. https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-jerzy-robert-nowak-przemilczane-zbrodnie-zydowskie-polakach-2016-10

Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-„Grot”, 25 września 1941 r. napisał, „ Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”.

Mało tego, władze przeznaczają olbrzymie sumy związane z upamiętnianiem historii Żydów w Polsce i na instytucje które zachowują się jak eksterytorialne ekspozytury izraelskie i za nasze pieniądze prowadzą działalność nawet „polakożerczą”, a jest bardzo skąpe na pomoc dla zagranicznych organizacji polskich a nawet wręcz ich prześladują np. na Litwie  (Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, Związek Polaków na Litwie).

Wicepremier Gliński dał 100 mln zł tylko na renowacje cmentarza żydowskiego w Warszawie, gdzie są groby zbrodniarzy z okresu stalinowskiego np. Józefa Różańskiego (Józefa Goldberga) – oficera NKWD, dyrektora Departamentu Śledczego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. A ile przeznacza się na utrzymanie i renowacje grobów polskich na: Ukrainie, Białorusi, Litwie nie wspominając nawet o upamiętnianiu polskich zabytków historycznych – dziedzictwo kresowe.

Media ciągle donoszą o listach od różnych gremiów żydowskich do polskich władz z pretensjami do Polski o jakieś wyimaginowane żydowskie majątki, o antysemityzmie polskim itp.. Są ciągłe spotkania różnych organizacji żydowskich, władz Izraela i rabinów z władzami polskimi i pretensje takie jak w tych listach. Mało tego wtrącają się w nasze wewnętrzne ustawodawstwo a nasze władze tylko tak „po psiemu – uszy po sobie”. Jedynie co słyszymy od naszych władz to, że będą walczyć z antysemityzmem i wykonywać polecenia ambasador Izraela Anny Azarii a dotyczące naszego prawodawstwa. Jak można tak się upa dlać? Przypomina to czasy gdy o naszych wewnętrznych sprawach decydował ambasador carskiej Rosji Nikołaj Repnin. A to przykład: Żydzi oficjalnie chcą wpłynąć na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o IPN. Wniosek o przystąpienie do postępowania złożył nawet Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. „Związek ten chce przystąpić w charakterze takiego – można powiedzieć – obserwatora, amici curiae, mówiąc językiem prawniczym i jest gotów złożyć w ciągu czterech tygodni swoje stanowisko” – powiedziała prezes TK Julia Przyłębska. Wymiar takiego działania jest więcej jak skandaliczny, związek organizacji religijnych chce wpływać na ustawodawstwo państwa nie dotyczące sfery religii. Widocznie obrażanie Polaków ma dla Żydów wymiar religijny. Podobna sytuacja dotyczy ustawy reprywatyzacyjnej, Żydzi wyrazili swoje zastrzeżenia a władze tchórzliwie wstrzymały się z jej uchwaleniem. Bezczelność amerykańskich organizacji żydowskich przekracza wszelkie granice, nawet wyrazili sprzeciw przeciwko beatyfikacji prymasa Hlonda
https://wpolityce.pl/kosciol/395784-bezczelnosc-amerykanscy-zydzi-gleboko-zaniepokojeni-i-przeciwni-beatyfikacji-prymasa-hlonda

Ponadto, przedstawiciele naszych władz bezustannie składają takie wiernopoddańcze deklaracje lojalności w stosunku do Izraela (Gowin, Czaputowicz), podobne jakie złożyła Jadwiga Emilewicz w czerwcu tego roku, minister przedsiębiorczości i technologii podczas wizyty w Izraelu, zamieściła taki wpis: „Podczas spotkania z izraelskim ministrem gospodarki ELI Cohenem oświadczyłam, że Izrael nie znajdzie w Europie żadnego lepszego sojusznika niż Polska”. W odpowiedzi na ten jednostronny akt lojalności Tzachi Hanegbi, minister ds.rozwoju regionalnego Izraela napisał na portalu społecznościowym, że w czasie rozmów z minister Emilewicz podkreślił konieczność pilnej zmiany przepisów, które nakładają kary za wypowiedzi o polskim udziale i polskiej odpowiedzialności za Holokaust. Jest to typowy układ lennik i władca. Powstaje pytanie, czy istnieje jakiś tajny pakt ograniczający naszą suwerenność na rzecz Izraela?.

Podam tylko parę najbardziej szokujących a nie nagłaśnianych wydarzeń w naszym kraju:

– 27 stycznia 2014 roku w Krakowie odbyły się obrady Knesetu, w których brali udział polscy politycy. W spotkaniu brali udział m.in. Andrzej Duda, Władysław Kosiniak-Kamysz, Marek Suski, prof. Krystyna Pawłowicz, Szewach Weiss. Żydowscy posłowie, podczas tych obrad, rozmawiali o określeniach „polskie obozy śmierci”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Jonny’ego Danielsa.

– Blisko 120-osobowa delegacja przedstawicieli izraelskiej policji gościła w Kielcach w niedzielę, 27 maja tego roku. Ich celem było upamiętnienie ofiar Holokaustu oraz pogromu Żydów z 4 lipca 1946 roku.

– W Warszawie (4-5.czerwca tego roku) odbyła się dwudniowa konferencja, w której uczestniczyło ponad 30 ortodoksyjnych rabinów z całej Europy. 
Jak podkreślali, przyjechali do Polski, żeby na własne oczy ocenić, jak wygląda sytuacja społeczności żydowskiej po przyjęciu przez polski parlament ustawy o IPN. (TVN24/x-news)
– Rok temu na zaproszenie organizacji „Strauss-Hamel” grupa rabinów spotkała się na konferencji w Krakowie.
— W warszawskiej synagodze Nożyków odbyła (16.11.2016 roku) się konferencja rabinów Europy. Około 50 rabinów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, krajów bałtyckich a także z innych krajów” – stwierdził rabin Yehoshua Ellis, z żydowskiej gminy Warszawy.
— Pięć lat temu w synagodze Nożyków, w Warszawie, odbył się XXVII zjazd naczelnych rabinów Europy, zorganizowany przez Konferencję Rabinów Europejskich (The Conference of European Rabbis).

– 3 czerwca tego roku, ulicami Nowego Yorku przeszła żydowska parada „Celebrate Israel”. Na liście sponsorów parady znajduje się nasz narodowy przewoźnik LOT Polish Airlines. http://wprawo.pl/2018/06/13/lot-polish-airlines-sponsorem-zydowskiej-parady-w-nowym-yorku/ Muszą być bardzo biedni ci amerykańscy bankierzy żydowscy, że aż wspiera ich przedsiębiorstwo polskie, a co ze wsparciem dla organizacji polonijnych?

W tym półroczu było tyle tych uroczystości na cześć Żydów, że można było odnieść wrażenie, że to nie Polska tylko jakaś prowincja Izraela. Pałac Prezydencki rozświetlił się różnymi kolorami z okazji rocznicy powstania państwa Izrael. Krytycznie oceniam takie postępowanie naszego Pana Prezydenta w tej sprawie, jak też nie akceptuję oficjalnych państwowych obchodów święta chanuki w Pałacu Prezydenckim i parlamencie, nie zgadzam się też z opinią Pana Prezydenta i innych przedstawicieli władz na temat roli Żydów w historii Polski. Rola Żydów w Rzeczpospolitej przedstawiana jest tylko od strony pozytywnej i to w olbrzymiej części zakłamanej.

Odesłanie przez Pana Prezydenta nowelizację ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego oceniam jako postępowanie tchórzliwe. „Zrzucać” tak ważną decyzję na członków TK dlatego że to nie akceptują Żydzi, to po prostu wstyd i hańba a w przysiędze prezydenckiej jest, że prezydent ma strzec „godności narodu”. Na spotkaniu 14 czerwca 2018 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego na temat stosunków polsko żydowskich, Bonisław Wildstein powiedział, „… że Izrael ma taką ustawę i wiele innych krajów. Tego typu normy prawne istnieją międzynarodowo i nikt ich nie kwestionuje”. Czytaj więcej na
http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-debata-nt-stosunkow-polsko-zydowskich-w-muzeum-powstania-war,nId,2594393#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Centrum Społeczności Żydowskiej (Jewish Community Centre of Krakow) w dniu 27.02.2018r. w którym uczestniczyła także małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda, Pan Prezydent powiedział m.inn.
„W Polsce, a w efekcie i na całym świecie, gdzie rozjechali się Żydzi niesiemy w sobie 1000 lat wspólnej historii, 1000 lat życia obok siebie i bardzo często razem poprzez małżeństwa, więzy krwi różnego” i następnie  „Nikt w Polsce nie wie, ile tak naprawdę ma w sobie krwi żydowskiej”

Ta klasyfikacja zaprezentowana przez Pana Prezydenta o tej ilości krwi żydowskiej czy polskiej a mająca świadczyć o przynależności do danego narodu czy państwa jest dla mnie przerażająca, bo przypomina rasową klasyfikację z czasów nazizmu niemieckiego. Dla mnie „sprawa polskości” nie dotyczy krwi czy nazwiska (zmiana nazwiska nagminnie stosowana przez Żydów zamieszkałych w Polsce) lecz serca i duszy oraz postępowania względem tej Ojczyzny, pięknie ujęli to dwaj poeci, tj Marian Hemar i Kazimierz Przerwa Tetmajer, poniżej urywki ich wierszy.

K.Przerwa-Tetmajer

Synku mój mały! Obcobrzmiące
nazwisko będziesz nosił –
wiedz, że twój dziad na polskiej łące
trawę krwią swoją zrosił,
że tej krwi kropla na twe czoło
wieczystym padła znakiem.
że, z nazwy Niemiec, szablą gołą
zatwierdził się Polakiem!

a wiedz, że my dwa razy
za nasze obco brzmiące imię 
kochać kraj musim więcej –
i przyjdzie stanąć w armat dymie:
dwakroć nam trza goręcej!

M. Hemar – „Trzy powody”

Że niezależnie od tego
Z jakiego pochodzę miasta
Ja w ogóle nie jestem
Polakiem od Króla Piasta,

Mógłbym być w Izraelu
Satyrycznym gwiazdorem-
W tym sęk, żebym nie mógł, bo jestem
Polakiem amatorem,

Prezydent na spotkaniu ze społecznością żydowską w Krakowie przypomniał też o zasługach tej społeczności dla Rzeczpospolitej, m.in. dla budowy „potęgi polskiego państwa, w czasach, gdy Polska była najsilniejsza”. – To wielu ludzi polskiej kultury, wspaniali polscy poeci pochodzenia żydowskiego, a więc wielki wkład we wszystko to, co nazywamy Rzeczpospolitą – zaznaczył i dodał, „ostatnio pojawił się poważny zgrzyt, nazwałbym to, na tym tle w relacjach polsko-żydowskich”. – Chciałbym to nazwać zgrzytem. Nie chcę mówić, że jest to kryzys, jakaś katastrofa, bo moim zdaniem nie jest. Uważam, że powinniśmy czynić wszystko i zapewniam, że jako prezydent staram się czynić wszystko, żeby ta sprawa została wyjaśniona i zakończona.

Pełna zgoda co do wkładu społeczności żydowskiej w polską kulturę ale mam całkiem odmienną opinię co do „budowy potęgi państwa polskiego” przez tą społeczność. Zawsze są wyjątki ale jako całość, społeczność żydowska nigdy do końca nie identyfikowała się z państwem polskim a w momentach kryzysowych, była naszemu państwu wroga. Żenujące były przemówienia Pana Prezydenta, jak też Pana Premiera, wylewających łzy i wielki żal jak to „nasi bracia i siostry narodu żydowskiego” byli wypędzeni z PRL-u w 1968 r. Po pierwsze nikt ich nie wypędzał, tylko dostali możliwość wyjazdu do wolnego lepszego świata, Polacy nie mieli takiej możliwości, poza tym wyjechało dużo zbrodniarzy okresu stalinowskiego i hańbą jest wyrażać żal po ich wyjeździe. Nawet znany polityk żydowski Szewach Weiss powiedział „po wojnie część Żydów z ofiar zamieniła się w katów”. Ale sprawą zasadnicza jest to, że ci Żydzi którzy wówczas wyjechali jak też inni, których przodkowie wywodzili się z terenów Rzeczpospolitej „nie czuli i nie czują się Polakami”. Wręcz przeciwnie, przecież ten antypolonizm na zachodzie, oskarżanie nas o Holokaust Żydów, szczególnie w St.Zj. to inicjują Żydzi, bo kto tam oprócz Żydów zna historię Polski?. Gdy był odbudowywany Zamek Królewski za pieniądze Polonii, to nie słyszałem żeby Żydzi dorzucili do tego chociaż centa a najbogatsi bankierzy to przecież Żydzi. Ale łapy po mienie bezspadkowe to wyciągają. Warszawy też nie odgruzowywali.

Żenujące jest to, że w III-ej RP zamiast głównie zajmować się Polską to władze i instytucje polskie zajmują się problemami żydowskimi np. taka instytucja jak IPN, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do upamiętnienia historii Polski i Polaków a tu szef instytutu Jarosław Szarek, ubolewa że nowelizacja ustawy o Instytucie doprowadziła do sparaliżowania jego międzynarodowych relacji z naukowcami zajmującymi się problematyką Holokaustu. https://kresy.pl/wydarzenia/szef-ipn-krytycznie-o-noweli-ustawy-o-instytucie-stal-sie-jej-pierwsza-ofiara/ Holokaust to nie nasza sprawa, tym niech zajmują się Żydzi a my możemy im w tym ewentualnie służyć pomocą. Podejrzewam, że gdyby badacze Holokaustu zgłosili się do takich osób jak prof.J.R.Nowak, Dr.E.Kurek czy I.Lisiak itd. to otrzymali by gotowe materiały i to za darmo.

W ogóle powstaje pytanie dlaczego w świecie ciągle tylko o tym zwalczaniu antysemityzmu, skąd ten odwieczny problem, może problem w samej społeczności żydowskiej. Niech więc Żydzi zmienią swój charakter i sposób współżycia z sąsiadami. A to przykład zarozumialstwa, buty, szowinizmu narodowego Izraelczyka a kojarzy się to z nazizmem niemieckim tylko że w wydaniu żydowskim a wygłaszanym na początku XXI wieku:

Polityk rządzącej Izraelem partii Likud  – Miki Zohar wyraził przekonanie o tym, że Żydzi są lepsi od innych narodów. Chciał w ten sposób bronić swojego zwierzchnika przed zarzutami łapownictwa.

W czasie radiowego wywiadu, parlamentarzysta z ramienia Likudu, tłumaczył dlaczego szef jego partii i premier Izraela, Binjamin Netanjahu zachowuje poparcie społeczne. „Nie można oszukać Żydów, bez względu na to, co piszą media” – tłumaczył Zohar – „Społeczeństwo Izraela  to społeczeństwo należące do rasy żydowskiej, a żydowska rasa ma najwyższy ludzki kapitał” – słowa Miki Zohara cytuje polski dziennik „Rzeczpospolita”. Jak dodał, żydowska rasa – „Jest najmądrzejsza, najbardziej pojętna, więc wie, co premier robi dla swojego kraju i że jest w tym świetny”.

Od wieków z krajów europejskich wypędzano Żydów, mordowano ich, prześladowano, a I-a Rzeczpospolita ich przyjmowała i obdarzała jeszcze przywilejami, nie bacząc na ostrzeżenia wybitnych osób już w starożytności a nawet papieży. Jak wiemy skończyło się to rozkładem i upadkiem I-ej Rzeczpospolitej. Wyrażam pogląd, że jedną z głównych przyczyn tej anarchii wówczas szerzącej się, była działalność społeczności żydowskiej. Sytuacja była nienormalna, chora, było to „państwo w państwie”. Rosja carska to było potężne imperium, ale do XVIII w. był tam zakaz osiedlania się Żydów. Kiedy Rosja zagarnęła wschodnie tereny I-ej RP, to zagarnęła razem z Żydami, których w Rzeczpospolitej na tamtych terenach było najwięcej. Los ukarał za tą pazerność carstwo rosyjskie, po paru dziesiątkach lat, Żydzi zrobili tam komunistyczną Rewolucję Październikową, która przyniosła milionom ludzi: śmierć, gehennę prześladowań, głód i poniewierkę, car z rodziną też zginął.

A co do opinii o Żydach już od starożytności:

Cycero (106-43 p.n.e) – „Żydzi jest to naród łobuzów i oszustów”.

Seneka (ur. ok. 4 p.n.e., zm. 65 r. n.e.) – „Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosięgają wszelkich krajów”.
Tacyt (około 55–120 n.e.) – „Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do wszystkich innych narodów. Pogardzanym jest u nich wszystko co dla nas jest święte i odwrotnie. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych i rozkładając ich.

Geroge Washinton – prezydent Stanów zjednoczonych od 1789 do 1797 – „Oni działają przeciwko nam skuteczniej niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki”.

Stanisław Staszic ( 1755 – 1826) – „Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną…tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę”.

Papież Innocenty III ( 1198 – 1216 ) – Uważany za jednego z najwybitniejszych, „Ostrzegał chrześcijan o tym, że sposób i warunki tego dopuszczenia Żydów do miast powinny być takie, by uniemożliwić Żydom odpłacanie się złem za dobroć. Gdy oni są dopuszczeni z litości do poufnego życia z chrześcijanami, oni odpłacają się gospodarzom, jak szczur ukryty w worku lub jak wąż w piersiach lub jak płonąca głownia w fartuchu.”

Trzeba stwierdzić ze smutkiem i rozczarowaniem, że Polska jako kraj katolicki, jednak tą przestrogę papieża Innocentego z lekceważyła, postępowała wręcz odwrotnie. Gdy z całej Europy Żydów wypędzano my dawaliśmy im nie tylko schronienie ale i przywileje i dlatego teraz, przez właśnie tych Żydów, nazywani jesteśmy największymi antysemitami itp..

Papież Benedykt XIV wydał w roku 1751 encyklikę dotyczącą nadmiernej roli Żydów w Królestwie Polskim a więc na 21 lat przed pierwszym rozbiorem Polski. W tej encyklice przestrzega przed zatruciem „owieczek” przez żydowską perfidię. Ponadto opisuje jakich niedopuszczalnych represji doznają chrześcijanie gdy dostaną się pod zarząd żydowski. „…gdy Żydzi nabędą uprawnienia nad nieszczęśliwymi chrześcijańskimi robotnikami rolnymi …, lecz w dodatku poddają chrześcijan karom cielesnym. A więc ci nieszczęśliwi ludzie są w stanie poddaństwa względem Żyda, jak niewolnicy są zdani na kaprysy władcy i pana”.

W Imperium Osmańskim opanowali handel niewolnikami chrześcijańskimi, dorabiali się gigantycznych fortun na nieszczęściu ludzkim.

Jak donoszą media, obecnie społeczność żydowska zabrała się za destrukcję naszego największego strategicznego sojusznika tzn. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. A to pierwsze objawy tej choroby. W stanie Karolina Południowa w USA wprowadzono przepisy prawne prowadzące wprost do zakazu jakiejkolwiek krytyki państwa Izrael, nawet słusznej i znajdującej oparcie w faktach. Żeby czytelnikowi tego artykułu „nie było do śmiechu” to przypominam, że obecnie najważniejszy polityk w naszym kraju, szef partii rządzącej J.Kaczyński podobnie myśli.

Kaczyński określił Izrael jako wielkie państwo i cud

z 18 września 2017 r., przy okazji rozdania nagród dla Polaków ratujących Żydów w niemieckiej okupacji, Jarosław Kaczyński wykorzystał do wygłoszenia apologii państwa Izrael i tam określił że „Dziś antysemityzm często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael” a więc nie do Żydów tylko państwa Izrael. Szef partii rządzącej przyznał państwu żydowskiemu boską legitymację. „Izrael jest na swój sposób wielkim i tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód tego, że gdzieś tam nad nim jest siła, ta najwyższa, boska, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael nie mógłby istnieć. To swego rodzaju cud naszych czasów” – stwierdził prezes PiS.

Dla mnie takie traktowanie państwa Izrael przez władze Karoliny Południowej i przez J.Kaczyńskiego jest oznaką jakiejś obłędnej choroby, czy zasad głoszonych przez sektę religijną.

Problem w tym że nasza polityka opiera się głównie na sojuszu ze St.Zj. a powiedział to otwarcie b.minister Macierewicz. https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-nie-jestesmy-skazani-na-ue-alternatywa-jest-zwiazek-panstw-regionu-w-sojuszu-z-usa/

„Niemcy chcą, żebyśmy zgodzili się na Nord Stream 2 oraz na to, że Polacy w Niemczech nie uzyskają statusu mniejszości i zrezygnowali z wsparcia dla Ukrainy – powiedział Macierewicz. – To wysadza naszą geopolitykę i kwestionuje nasz status.

Zdaniem byłego ministra obrony, UE ma swoje dobre strony i trzeba z nich korzystać, ale należy zadawać sobie sprawę, że niesie to za sobą także pewne ograniczenia. Uważa, że Brukseli należy pokazywać alternatywę.

Alternatywą jest związek państw Europy Środkowo-Wschodniej w sojuszu z USA – powiedział Macierewicz. – Nie jesteśmy skazani na Brukselę, nie możemy być traktowani jak ubodzy krewni.”

Oczywiście to teoretycznie ładnie wygląda ale Stanami Zjednoczonymi rządzą Żydzi i to w interesie Izraela a nie USA. Ponadto, czy państwa Europy Środkowo-Wschodniej wyrażają na taką alternatywę zgodę?. Polskę i Polaków, szczególnie Żydzi amerykańscy, traktują jako frajerów łatwych do wykorzystania a w razie potrzeby, to i za Żyda poświęcą nie tylko własne życie ale i całej rodziny, odwrotnych przykładów brak. Polska przez St.Zj. jest traktowana lekceważąco, żeby nie powiedzieć – wrogo: brak wiz, ustawa 447 JUST, dyktat co do ustawy o IPN. Z wypowiedzi nowej ambasador amerykańskiej w Polsce pani Georgetta Mosbacher wynika, że traktuje Polskę podobnie ja pani ambasador Izraela Anna Azarii. Mamy więc obecnie aż dwóch takich „Repninów”, tylko że w spódnicach, zgodnie z nowoczesnym duchem czasów, ale sedno to samo.

Jak funkcjonuje polityka żydowska w St.Zj. ujawnia były oficer CIA dr.Philip Giraldi

Jak żydowska potęga w USA podtrzymuje proizraelską narrację

”Nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, że St.Zj. są głęboko zaangażowane w serię niekończących się wojen, w których rywalizują one głownie z muzułmańskimi narodami, mimo, że Waszyngton nie ma żywotnych interesów w takich miejscach jak Syria, Libia i Irak. Kto napędza ten proces i odnosi korzyści? Izrael jest świadomym beneficjentem skoordynowanego wysiłku zorganizowanego przez ponad 600 żydowskich organizacji USA, które, przynajmniej wg własnych programów, promują i chronią Izrael.”

A następnie.

„Potęga żydowska jest też tym, co częściowo doprowadziło Stany Zjednoczone do moralnego szamba. Izraelscy snajperzy strzelają do dziesiątek nieuzbrojonych demonstrantów z Gazy, a mało kto w Waszyngtonie ma cokolwiek do powiedzenia. Amerykański ambasador w Izraelu, ortodoksyjny żydowski prawnik David Friedman, który ma wiele powiązań z nielegalnymi izraelskimi osadnikami, wykorzystuje swoje stanowisko do obrony Izraela, ignorując interesy USA. W zeszłym tygodniu zorganizował konferencję prasową, w której powiedział dziennikarzom, by zamknęli usta „w swojej krytyce izraelskiej rzezi Gazy.”

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zrozumiałem z przemówienia Pana Prezydenta Dudy w święto Chanuki z grudnia 2017 r. , obchody tej rocznicy odzyskania niepodległości mamy świętować razem z Żydami. Ja stanowczo przeciwko temu protestuję.
„ W wielkiej historii Narodu Wybranego, jego walki o przetrwanie, zachowanie tradycji i wiary, walki o wolność jest pewne podobieństwo pomiędzy Żydami a Polakami – powiedział Pan Prezydent Andrzej Duda. 

 I następnie.

„Chciałbym, żeby święto 100-lecia odzyskania niepodległości było świętem wspólnym, naszym, nas wszystkich razem, wszystkich tych, dla których Polska jest drogą, Polska niepodległa, Rzeczpospolita, którą ja nazywam i zawsze chciałbym nazywać Rzecząpospolitą Przyjaciół, w której razem mieszkamy i razem możemy się nią cieszyć – dodał Prezydent.”

Fakty historyczne świadczą o tym że Żydzi i organizacje żydowskie bardzo przeszkadzały w utworzeniu państwa polskiego na Konferencji w Wersalu w 1919 r. Na taką działalność Żydów uskarżał się ówczesny przewodniczący polskiej delegacji R.Dmowski, m.inn. wnioskowali by na terenach wschodnich Rzeczpospolitej wydzielić dla Żydów obszar nazywany Judeopolonią, żądali wolnego miasta Białystok na wzór Gdańska a przede wszystkim oskarżali Polaków o antysemityzm. W sprawie tego kłamliwego nagłaśniania, przez Żydów od wieków polskim antysemityzmie, posłużę się wypowiedzią posła Pawła Kukiza, które było odpowiedzią dla szefa partii Yesh Atid Jaira Lapida oskarżającego Polaków o antysemityzm.

„Nie, panie Lapid…. Niech Pan spojrzy na mapę… Rok 1933… Trzy miliony Żydów żyje na terytorium Rzeczpospolitej. Czyli tylu, ilu w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Austrii, Węgrzech, Włoszech, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Danii, Litwie, Łotwie i Estonii razem wziętych.

Zadał Pan sobie pytanie DLACZEGO AKURAT POLSKĘ umiłowała Żydowska Diaspora ??? Bo “wiedziała, że część Polaków będzie ich mordować”??? Pan oszalał ???”.

Niezrozumiała dla mnie i uważam że szkodliwa dla Polski jest wiernopoddańcza w stosunku do Izraela i Żydów polityka nie tylko obecnej ale i poprzednich ekip rządzących. Okazuje się, że mimo „zezwierzęconego antysemityzmu”, o którym kłamliwie peroruje się w mediach, Żydzi wręcz zabiegają o to by mieszkać w naszym kraju – przez wieki zwanym „Rajem dla Żydów”. W latach 2015 – 2017 polska ambasada w Izraelu wydała 10820 paszportów. W czasie rządów PiS-u wydano ich już ponad 7 tysięcy.

Należy postawić pytanie a ile w tym czasie wydano paszportów dla Polaków z Kazachstanu i Syberii, których przodkowie siłą byli wywiezieni „na nieludzką ziemię”?.

Jest też jedno bardzo ważne wydarzenie a mało znane, że wspólne obchodzenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę razem z Żydami uważam za profanację tego święta.

W wojnie polsko-bolszewickiej, także po stronie polskiej brali udział Żydzi, jednak w najbardziej decydującym momencie Bitwa Warszawska odbyła się bez udziału żołnierzy pochodzenia żydowskiego – zapobiegliwość gen. Sosnkowskiego ocaliła Polaków przed klęską. http://prawy.pl/55795-bitwa-warszawska-bez-udzialu-zolnierzy-pochodzenia-zydowskiego-zapobiegliwosc-gen-sosnkowskiego-ocalila-polakow-przed-kleska/

16 sierpnia 1920 r. w kluczowym momencie wojny polsko-bolszewickiej minister spraw wojskowych gen. Kazimierz Sosnkowski zdecydował o internowaniu tysięcy oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego w obozie w Jabłonnej. Generał obawiał się, iż żołnierze ci przejdą na stronę wroga i dlatego wydał taki rozkaz. W czasie tej wojny oddziały żydowskie często wykazywały się tchórzostwem lub przechodziły na stronę bolszewików. Wojsko Polskie było też atakowane przez Żydów zamieszkujących tereny do których zbliżały się wojska bolszewickie, podobnie było po 17-ym września 1939 r.

Można więc stwierdzić w świetle tych faktów, że niepodległość uzyskaliśmy, nie dzięki Żydom, tylko wbrew działaniom „polakożerczych” środowisk żydowskich.

Mam uraz do narodu żydowskiego z powodów polskich negatywnych doświadczeń historycznych oraz nieufność spowodowaną obecną antypolską działalnością opiniotwórczych tych środowisk a także wpisująca się w tą narrację państwa Izrael.

25.06.2018 Czesław Buksiński

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!