Wiadomości

Liderzy KO: Podtrzymujemy poparcie dla Kidawy-Błońskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W związku z tym, iż proces wyborczy ma się niejako od nowa, pojawiły się spekulacje, czy Koalicja Obywatelska nie zechce wykorzystać tej sytuacji do podmiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, której notowania wręcz pikują, na innego kandydata.

– Podtrzymuję rekomendację dla marszałek Kidawy-Błońskiej – powiedział w czwartek lider PO Borys Budka. Także jego poprzednik Grzegorz Schetyna wyraził w piątek przekonanie, że Małgorzata Kidawa-Błońska wystartuje w nowych wyborach prezydenckich.

– Jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej, została wybrana przez konwencję – dodał Budka.

Swój start w nowych wyborach wykluczył tego samego dnia kontrkandydat Kidawy-Błońskiej w partyjnych prawyborach, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

PAP zapytała liderów partii, współtworzących wraz z PO Koalicję Obywatelską, czy ich ugrupowania podtrzymują swoje poparcie dla Kidawy-Błońskiej.

– Jesteśmy w Koalicji Obywatelskiej, kandydatką Koalicji Obywatelskiej, wskazaną przez wszystkie cztery partie jest Małgorzata Kidawa-Błońska, w tym zakresie się nic nie zmieniło – powiedział PAP lider Nowoczesnej i zarazem rzecznik sztabu kandydatki Adam Szłapka.

Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka podkreśliła w rozmowie z PAP, że na razie zupełnie nie wiadomo, jak będą wyglądać kolejne wybory prezydenckie.

– My swojej decyzji o poparciu dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie zmieniamy – zaznaczyła.

Współprzewodnicząca Zielonych i posłanka KO Małgorzata Tracz zwróciła uwagę, że w tej chwili trudno cokolwiek mówić, bo nie wiadomo, co się wydarzy w kontekście wyborów prezydenckich. – Nie wiadomo kiedy będą te wybory, czy będą dotychczasowi kandydaci, czy nowi, jest więc za wcześnie, by składać jakiekolwiek deklaracje – powiedziała Tracz.

Właśnie wśród Zielonych poparcie dla Kidawy-Błońskiej wzbudzało na początku tego roku najwięcej kontrowersji – w ugrupowaniu tym były głosy, żeby wystawić własnego kandydata i w ten sposób promować partię.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!