Wiadomości

Lider ruchu protestu przeciwko lockdownowi w Niemczech zaintubowany w szpitalu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeden z liderów niemieckiej grupy „Querdenken”, ruchu sprzeciwiającego się ograniczeniom wprowadzanym w związku z pandemią, trafił do szpitala w Lipsku po zakażeniu koronawirusem. Lekarze zdecydowali się o zaintubowania pacjenta – czytamy na portalu rp.pl.

Jak donosi „Leipziger Volkszeitung”, mężczyzna trafił do szpitala w Lipsku tydzień po demonstracji antycovidowej. Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Lipsku, profesor Christoph Josten, poinformował na konferencji prasowej, że stan pacjenta po zakażeniu koronawirusem był na tyle poważny, że lekarze podjęli decyzję o intubacji.

– Wirus nie rozróżnia ludzi, nie ma znaczenia kim są – powiedział lekarz. Prof. Josten nie mówił więcej na temat stanu zdrowia pacjenta.

Ruch Querdenken był organizatorem większości protestów przeciwko obostrzeniom. Na demonstracji w Lipsku pojawiło się ponad 20 tysięcy osób.

Założycielem grupy jest przedsiębiorca ze Stuttgartu, Michael Ballweg. Pełna nazwa ruchu – „Querdenken 711” – odnosi się do numeru kierunkowego telefonu w Stuttgarcie. Członkowie ruchu protestują przeciwko lockdownowi. Ich zdaniem wprowadzane przez rząd obostrzenia są naruszeniem wolności obywatelskich.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!