Wiadomości

Lider Bayer Full: Koalicja Europejska to Targowica

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koalicja Europejska to Targowica; spisek przeciw reformom w Polsce – ocenił lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński, który zapowiedział, że odejdzie z PSL. Świerzyński gra dla PiS; nie dziwię się, że jak PiS płaci mu za koncerty, to mówi takie dyrdymały – odpowiadał wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.

Świerzyński – lider zespołu Bayer Full i członek PSL – poinformował, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w partii. Jak podkreślił, występuje z PSL na znak protestu, bo nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa.

W TVP Info Świerzyński nazwał Koalicję Europejską, do której przystąpiło PSL, „Targowicą”.

– Ta Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Jak go zwał, tak go zwał – został wybrany demokratycznie – podkreślił.

Potwierdził też, że w czwartek złoży legitymację i przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu gminnego partii w Łącku.

– Rozmawiałem z członkami zarządu, prawdopodobnie podejmą taką decyzję, że również rezygnują – dodał.

– Jesteśmy zbulwersowani jako członkowie PSL tu na dole, że nikt nas nie słucha – powiedział Świerzyński.

Obecny w studio wiceprezes ludowców Dariusz Klimczak ocenił, że słowa Świerzyńskiego są „za mocne”.

Dodał, że lider zespołu Bayer Full był członkiem PSL przez wiele lat. – Cieszyliśmy się razem ze wspólnych koncertów – podkreślił.

– Niestety w ostatnim czasie gra dla PiS, i to w kampanii wyborczej. To jest jeden z plakatów, zarabiał na PiS – powiedział Klimczak, pokazując na ekranie telefonu plakat reklamujący koncert Bayer Full.

– Nie dziwię się, że jak PiS płaci za koncerty pana Świerzyńskiego, to dzisiaj pan mówi takie dyrdymały w telewizji – mówił wiceprezes PSL do Świerzyńskiego.

Dodał, że zawsze odejście jakiegokolwiek członka PSL jest smutne.

– Natomiast my mamy tych członków 140 tys. Ja już w tym roku wręczyłem bardzo wiele legitymacji partyjnych. Wiele osób przychodzi, jest zadowolonych z tego, jak prezentuje się PSL – przekonywał Klimczak.

Wiceprezes partii zapewnił jednocześnie, że PSL nie traci swoich wartości i „dalej jest chadeckie, dalej jest ludowe”.

– Pan za mało „Roty” śpiewał ostatnio, dlatego pan zapomniał o PSL – powiedział do Świerzyńskiego.

PSL decyzję w sprawie dołączenia do Koalicji Europejskiej podjął w sobotę. 16 lutego o dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dzień później taką decyzję podjęła też Rada Krajowa Partii Zieloni. Z kolei Nowoczesna decyzję o dołączeniu do Koalicji ogłosiła w piątek.

W niedzielę liderzy PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak Kamysz, Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz współprzewodniczący Zielonych Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!