Polska Wiadomości

Lewicowi wykładowcy żalą się, że studenci coraz częściej mają poglądy narodowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal wolnosc24.pl na stronie internetowej „Dziennika Gazety Prawnej” został opublikowany artykuł „Młodzież skręca na prawo? POPprawicowcy mają teraz głos”, który zasmuci wszelkiej maści lewaków, a ucieszy prawicowców.

W artykule można znaleźć takie sympatyczne informacje jak to, że „40 procent 18-latków badanych pod koniec ubiegłego roku przez CBOS i Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii” zgadza się z stwierdzeniem, że „nie powinno się pozwalać na osiedlanie się na stałe cudzoziemców w Polsce” (to więcej o 10% niż 3 lata temu).

38% młodych Polaków choć nie uważa się za nacjonalistów, to deklaruje, że popiera działania ONR i Młodzieży Wszechpolskiej.

Przerażeni wykładowcy o lewicowych poglądach opowiadają reporterom „Dziennika”, jak na Uniwersytecie Warszawskim studenci nie wstydzą się wyrażać swoich krytycznych poglądów wobec Żydów, Ukraińców, islamskich imigrantów (których postrzegają tylko jako terrorystów). Kiedyś ksenofobiczne poglądy głosili sfrustrowani skini, „dziś ksenofobiczne hasła głoszą układni, dobrze ubrani chłopcy, którzy przemyśleli sprawę”, według wykładowców „często bardzo dobrze przygotowani do zajęć, oczytani, inteligentni. Kiedy przegną, przepraszają. Wiedzą, z czym się mogą afiszować, a czego nie wypada mówić publicznie. Robią dwa kroki do przodu i jeden w tył. „Szowinistyczne i rasistowskie poglądy weszły do mainstreamu i jest dla nich miejsce” – mówią.

Czasami jednak lewicy udaje się zastraszyć młodych patriotów. Student wydziału historii UW uznał za niedopuszczalną organizacje przez studentów judaistyki Chanuki z udziałem naczelnego rabina Polski, z racji na to, że judaizm szerzy ksenofobie i rasizm. Ostatecznie zrezygnował ze studiów.

Studenci swój patriotyzm przenoszą do organizacji społecznych w których działają. Normą jest to, że na zbiórkach harcerskich, drużynowi wymyślają zabawy polegające „na obronie Warszawy przed atakiem Arabów”

W „Dzienniku” znajduje się też informacja o badaniu przeprowadzonym przez „Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz z Centrum Interwencji Socjologicznych Collegium Civitas” z 2015 roku na grupie „1036 Polaków w wieku od 18 do 30 lat (…) młodzi częściej deklarowali oddanie głosu na prawicę – PiS (24,5 proc.), Kukiz’15 (22,1 proc.) oraz KORWiN (12,9 proc.)”.

Według badań CBOS z 2016 połowa kończących gimnazja określała „swoje przekonania jako prawicowe. Za nacjonalistów częściej uważają się chłopcy (15 proc.) niż dziewczynki (6 proc.)”.

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!