Wiadomości

Lewicowa profesor Monika Płatek domaga się legalizacji małżeństw homoseksualnych powołując się przy tym na nauki Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lewicowa profesor Monika Płatek, która niegdyś zasłynęła z swej wypowiedzi, w której stwierdziła, że w związkach par jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż w tradycyjnych rodzinach znowu postanowiła zabrać głos w sprawie praw homoseksualistów. Na swym profilu na facebook napisała:

“Małżeństwo jest dzisiaj przede wszystkim wyrazem uczestnictwa w społeczności ludzi uznanych za godnych i godność posiadających. Odmawianie ludziom prawa do małżeństwa z racji ich orientacji seksualnej czy identyfikacji płciowej, jest odmową uczestnictwa w społeczności ludzi godnych. Czy to jest pogląd lewicowy? Być może – akurat na tyle, na ile Chrystus jest lewakiem, a Jego nauczanie lewackie. Moje poglądy wynikają wprost z akceptacji definicji człowieka sformułowanej przez Karola Wojtyłę, przywiązania do Konstytucji i podstawowej zasady chrześcijańskiej – nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Karol Wojtyła wskazuje, że człowiek to osoba która ma ciało, rozum i wolność. Wolność, która jest elementem człowieczeństwa zobowiązuje do poszanowania godności. Nie mieści się w tym różnicowanie już dziś prawa do małżeństwa ze względu na płeć, czy orientację seksualną czy identyfikację płciową i jest zgodne z art. 31 Konstytucji i art. 2 Traktatów Unijnych, które są częścią polskiego porządku konstytucyjnego i prawnego.Jeśli moje rozumowanie podziela lewica to bliżej jej do chrześcijańskiej myśli niż jakiemukolwiek kościołowi, czy jakiejkolwiek partii, który wyklucza, szczuje i poniża ludzi z racji orientacji seksualnej czy identyfikacji płciowej odmawiając im praw i przyzwalając na dyskryminację w celu stwarzania wewnętrznych wrogów, by w ten sposób utrzymać się u władzy i promować hierarchiczny autorytarny nieporządek społeczny”

Napiszcie w komentarzach jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Źródło: wrealu24.pl/facebook

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!