Wiadomości

Lewacki zamordyzm na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego zablokowały wykład o syndromie poaborcyjnym – informuje „Nasz Dziennik”. Spotkanie miało się odbyć pod hasłem „Aborcja – problem syndromu poaborcyjnego”.

Prelegentami wykładu miały być Irene van der Wende z Holandii oraz dr Wiesława Stefan, terapeutka od lat zajmująca się syndromem poaborcyjnym. Holenderka jako młoda kobieta została zgwałcona, po czym w centrum aborcyjnym uśmiercono jej poczęte wtedy dziecko. Po 20 latach włączyła się do walki o ochronę życia poczętego. 

Władze uczelni w ostatniej chwili cofnęły zgodę na to spotkanie, tłumacząc się „sprzeciwem części samorządu studenckiego”. 

„Biorąc pod uwagę stanowisko studentów, władze uczelni nie wyrażają zgody na realizację w zaproponowanym terminie i przyjętej formie spotkania »Aborcja – problem syndromu poaborcyjnego« organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Bioetyki” – napisano w komunikacie uczelni. 

„Jednocześnie, zauważając potrzebę dyskusji na ten temat, opiekunowi koła i samym studentom zaproponowano przesunięcie debaty na dogodny termin i zorganizowanie jej w formie spełniającej kryterium rzetelnej dyskusji z poszanowaniem zasad dyskursu akademickiego” – wskazano.

/Nasz Dziennik, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!