Islam Świat Wiadomości

Lewacki premier Kanady che integrować powracających z wojny islamistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódca konserwatystów Andrew Scheer zarzucił premierowi Kanady Justinowi Trudeau, że zmierza on do wprowadzenia liberalnego planu „reintegracji” Kanadyjczyków, którzy powracają do kraju po walce u boku ISIS w Iraku i Syrii.

„To ludzie, którzy wsiedli do samolotu, by walczyć o ISIS i obserwowali, jak sprzymierzeni żołnierze zostali spaleni. Są to ludzie, którzy dostali się do samolotu, aby walczyć o organizację, która sprzedaje kobiety i dziewczęta w niewolę. To ludzie, którzy opuścili Kanadę, aby walczyć o grupę ludzi, którzy wypychają homoseksualistów z budynków tylko dlatego, że są gejami” – powiedział Scheer w Izbie Gmin.

„Czy premier może wyjaśnić Izbie dokładnie, jak wyglądałby program lub usługa reintegracji dla ludzi, którzy popełniają tego rodzaju okrucieństwa?” – zapytał.

Rząd ujawnił pod koniec 2015 r., że około 180 osób „mających związek z Kanadą” dołączyło do islamskich grup terrorystycznych za granicą, a dodatkowe 60 osób wróciło do Kanady. Minister bezpieczeństwa publicznego Ralph Goodale potwierdził w Izbie, że 60 terrorystów ISIS wróciło do Kanady i są „pod bardzo wnikliwym nadzorem”.

„Zdajemy sobie sprawę, że powrót nawet jednej osoby może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego” – powiedział Trudeau do Scheera. Liberałowie zainicjowali Kanadyjskie Centrum Zaangażowania i Zapobiegania Przemocy, które „pomaga zapewnić zasoby, które ułatwiają wycofywanie się z brutalnych ideologii” – czytamy w raporcie premiera.

Rząd będzie „nadal uważnie monitorował trendy w podróżach ekstremistycznych, a nasze krajowe agencje bezpieczeństwa współpracują ze sobą, aby zapewnić, że nasza odpowiedź odzwierciedla obecne środowisko zagrożeń” – stwierdził Trudeau.

Źródło: ndie.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!