Europa Wiadomości

Lewacki polityk kpił ze śmierci bohaterskiego francuskiego policjanta, który zginął w ataku terrorystycznym. Został już zatrzymany prze policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Lewicowy francuski polityk Stephane Poussier został aresztowany po tym, jak na Twitterze opublikował wpis, w którym wyrażał radość ze śmierci policjanta w czasie ataku terrorystycznego w Trebes. Funkcjonariusz Arnaud Beltrame jest bohaterem narodowym po tym, jak zdecydował się zaproponować napastnikowi oddanie się w jego ręce w zamian za uwolnienie zakładniczki.

O śmierci podpułkownika Arnauda Beltrame’a poinformował w sobotę minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb. “Umarł za swój kraj. Francja nigdy nie zapomni jego bohaterstwa, odwagi i poświęcenia” – napisał minister na Twitterze. Hołd zmarłemu złożył m.in. prezydent Emmanuel Macron. “W samym środku akcji podpułkownik Beltrame wykazał się wyjątkowym spokojem i zilustrował cnoty wojskowe w sposób żywy, zasługujący na szacunek i podziw całego narodu” – stwierdził.

Jednak nie wszyscy podzielali zdanie prezydenta i ministra.

“Za każdym razem, gdy rozstrzeliwany jest policjant, myślę o swoim przyjacielu Remim Fraissse” – napisał na Twitterze skrajnie lewicowy polityk Stephane Poussier. Nawiązał do śmierci działacza na rzecz ochrony środowiska, który zginął po wybuchu granatu ogłuszającego, wystrzelonego przez policję w czasie protestu w 2014 roku.

“I tym razem był to pułkownik, świetnie! Na dodatek oznacza to jednego wyborcę Macrona mniej – dodał Poussier.

Uwagi polityka wywołały ogromną negatywną reakcję, a jego konto na Twitterze zostało finalnie zablokowane.

“Stephanie Poussier jest w areszcie od 11.30 rano w związku z usprawiedliwieniem aktów terrorystycznych we wczorajszych komunikatach opublikowanych na Twitterze – potwierdził w niedzielę AFP prokurator David Pamart.

Mężczyźnie grozi do siedmiu lat więzienia i grzywna wynosząca 100 tys. euro.

Poussier w zeszłym roku bezskutecznie ubiegał się o mandat parlamentarzysty jako kandydat ugrupowania Niepokorna Francja lewicowego polityka Jeana-Luca Melenchona. Komentarze Poussiera zostały potępione zarówno przez partię, jak i jej szefa, byłego kandydata w wyborach prezydenckich.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!