Wiadomości

Lewaccy bojówkarze szkolą się w Poznaniu. Co na to ABW?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjski dziennikarz nakręcił reportaż o poczynaniach środowisk lewackich w Polsce. Jego uwagę zwróciła działalność poznańskiej Antify skupionej wokół squatu Rozbrat.

Jeden z aktywistów zaprezentował dziennikarzowi salkę treningową, w której bojówkarze Antify mogą szkolić się ze skutecznego zadawania bólu swoim wrogom.

– Czasami, gdy idziesz na normalną salkę możesz spotkać jakichś nazistów lub dziwnych gości, przy których nie czujesz się komfortowo — tłumaczy aktywista, dodając, że to miejsce, gdzie nie ma uprzedzeń rasowych i światopoglądowych, a także wobec odmiennej orientacji seksualnej.

Następnego dnia reporter wraz z dość potężną grupą aktywistów wyruszył na manifestację do Gniezna. Portal wpolityce.pl zwraca uwagę, że wyjazd był zorganizowany. Na uczestników czekał podstawiony autokar. Marsz w Gnieźnie nie pozostawiał złudzeń co do charakteru działalności grupy. Na nagraniu można zobaczyć uczestnika z… czerwoną flagą.

Dodajmy, że Życie Stolicy już w sierpniu pisało, iż Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji dysponuje informacjami z których wynika, że lewicowi ekstremiści prowadzą szeroko zakrojoną akcję szkoleń z walk ulicznych. Podkreślono, że takie szkolenia dla lewicowych zadymiarzy odbywały się także w Polsce, w Poznaniu w kolektywie „Rozbrat”:

/wpolityce.pl, twitter, zyciestolicy.com.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!