Wiadomości

Leroy Merlin odciął pracowników na Ukrainie od komunikacji korporacyjnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sieć sklepów budowlanych Leroy Merlin odcięła ukraiński oddział od wszystkich korporacyjnych środków komunikacji. Sprawę opisała na serwisie społecznościowych Lidkenin Liudmyla Dziuba z ukraińskiego zespołu HR Leroy Merlin.

Z wpisu menadżerki wyniki, że wszystkie 800 osób zatrudnionych w ukraińskim Leroy Merlin całkowicie straciło ze sobą kontakt za pośrednictwem pracodawcy, “w momencie, gdy wielu pracowników jest w niebezpieczeństwie, w okupowanych, zbombardowanych regionach pod gruzami”.

Liudmyla Dziuba zwróciła uwagę, że pracownicy nie dostali wsparcia. „W pewnym momencie nie mieliśmy narzędzi, aby zapewnić pomoc humanitarną i medyczną pracownikom, którzy tak bardzo jej potrzebują”.

„Proszę wyjaśnić, jakie środki cyfrowego bezpieczeństwa kont (wyłącznie ukraińskich kolegów), które potencjalnie mogą zostać zaatakowane przez hakerów, można porównać do zagrożenia życia pracowników, którzy w krytycznym momencie zostali odcięci od komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, a potrzebują pomocy?” – napisała liderka zespołu HR Leroy Merlin na Ukrainie, zwracając się we wpisie m.in. do dyrektora ds. łańcucha dostaw Guillaume’a Juliena, prezesa Leroy Merlin Ukraina Denisa Schiesa i dyrektora finansowego Grzegorza Waskowa.

„Prosimy o jak najszybszy zwrot firmowych środków komunikacji pracownikom. Nie pozwólcie, by śmiertelne niebezpieczeństwo dogoniło ludzi w stanie bezradności! Czy cyberbezpieczeństwo może zapanować nad człowieczeństwem i życiem pracownika?” – dodała Liudmyla Dziuba.

Francuska korporacja nie zdecydowała się na wycofanie z rosyjskiego rynku po inwazji na Ukrainę. Zamierza zwiększyć dostawy do Rosji, bo wiele konkurencyjnych firm wycofało się z tego kraju.

/TVP Info, Wirtualne Media/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!