Wiadomości

“Leopardy” trafią na wyposażenie nowo formowanej brygady Sił Zbrojnych Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Na terytorium Ukrainy dotarło pierwsze 14 czołgów Leopard 2 od naszych braci – Polaków. Jak myślicie, do kogo one wkrótce trafią?” – czytamy na facebookowym profilu 88. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej. To jednostka, która formowana jest od podstaw od stycznia bieżącego roku.

Jak czytamy na portalu Defence24.pl, 88 Samodzielna Brygada Zmechanizowana jest tworzona przede wszystkim z żołnierzy i oficerów, którzy przeszli szkolenie w krajach NATO, lub też nada są szkoleni. Obecnie jednostka jest brygadą zmechanizowaną jedynie z nazwy. Posiada jedynie lekki sprzęt, artylerię ciągnioną i przeciwpancerne pociski kierowane z ukraińskich magazynów. Jednak jest to stan przejściowy.

Jak wynika z niepotwierdzonych oficjalnie informacji, będzie to jednostka przełamująca wyposażona w sprzęt i uzbrojenie zachodnie. Najprawdopodobniej będzie uzbrojona w zebrane przez sojuszników czołgi Leopard 2 i bojowe wozy piechoty Marder, które mają dostarczyć Niemcy. Pozwoli to skoncentrować i w pełni wykorzystać potencjał nowego sprzętu i odmienną, NATO-wską koncepcję jego użycia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!