Wiadomości

Akt oskarżenia wobec 64-letniej oszustki działającej metodą “na policjanta”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bielscy kryminalni końcem lutego zakończyli aktem oskarżenia postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Północ w Bielsku-Białej przeciwko 64- letniej oszustce. Podejrzana usłyszała łącznie 2 zarzuty usiłowania oszustwa na kwotę 30 tysięcy złotych oraz wyłudzenia 50 tysięcy w czerwcu ubiegłego roku od mieszkanki Dąbrowy Górniczej metodą „na policjanta”. Za popełnione przestępstwa grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy końcem lutego br. zakończyli postępowanie trwające od września 2022 roku przeciwko 64- letniej oszustce, która we wrześniu ubiegłego roku wspólnie z innymi sprawcami usiłowała doprowadzić 74-letnią mieszkankę Bielska-Białej do niekorzystnego rozporządzenia jej mieniem w kwocie 30 tysięcy złotych. Wówczas pokrzywdzona bielszczanka wykazała się czujnością i postawą godną do naśladowania, dlatego finalnie nie doszło do przekazania żądanej kwoty.

Po zatrzymaniu wówczas oszustki na wniosek śledczych bielski sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który trwa do chwili obecnej. W toku prowadzonego dochodzenia i wytężonych działań śledczych ustalono ponadto, iż sprawczyni w czerwcu ubiegłego roku oszukała metodą „na policjanta” 82-letnią mieszkankę Dąbrowy Górniczej na kwotę 50 tysięcy złotych. Ostatecznie kobieta usłyszała dwa zarzuty w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!