Wiadomości

Lempart i Suchanow muszą zapłacić ogromne odszkodowanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

30 grudnia Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Marcie Lempart i Klementynie Suchanow przeprosić Cyntię Harasim z portalu Niezalezna.pl. Liderki “Ogólnopolskiego Strajku Kobiet” muszą też wypłacić dziennikarce odszkodowanie w wysokości ponad 50 tysięcy złotych.

Wyrok dotyczy zdarzenia, które miało miejsce 24 listopada 2020 roku. Tego dnia na zorganizowaną przez Lempart i Suchanow konferencję prasową nie wpuszczono kilku dziennikarzy. Pod siedzibą OSK doszło do zamieszania, w wyniku których Harasim została poszkodowana. Dziennikarka postanowiła skierować sprawę do sądu. Pozwała Martę Lempart i Klementynę Suchanow o naruszenie dóbr osobistych i nietykalności osobistej. O wyroku poinformował na Twitterze Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, która wsparła dziennikarkę w jej działaniach sądowych.

“W dniu 30.11. 2021br. SO w Warszawie wydał wyrok in absentia i nakazał M. Lempart oraz K. Suchanow przeprosić dziennikarkę @Cyntia_Harasim za naruszenie jej dóbr osobistych oraz zapłacić zadośćuczynienie w ponad 50.000 zł. Reduta @DobreImiePolski wspiera prawnie Cyntię! Sukces!” – czytamy we wpisie Świrskiego.

“Dziękuję @DobreImiePolski Zadośćuczynienie trafi (30 tys) do Domu Sióstr w Broniszewicach a 20 tys ma pokryć w małej części uszczerbek na zdrowiu fiz którego doznałam w trakcie wyk. obow. służb. Traktuję to jako zwycięstwo Prawych Reporterów w których imieniu występowałam” – skomentowała sprawę Cyntia Harasim.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!