Wiadomości

LEGO wycofuje się z produkcji plastikowych klocków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

LEGO rezygnuje z produkowania plastikowych klocków. Firma chce postawić na ekologiczne rozwiązanie. Najbardziej popularne klocki świata mają być produkowane z trzciny cukrowej.

Uwielbiane przez dzieci i dorosłych plastikowe klocki, mają stać się eko-przyjazne. Mówi o tym dyrektor generalny w spółce Niels B. Christiansen. Zaznacza jednak, że jest to bardzo ryzykowna decyzja i będzie musiała być wdrażana bardzo powoli i ostrożnie.

W rozmowie z Bloombergiem, Christiansen mówi, że trudno powiedzieć, kiedy firma zacznie produkować wszystkie klocki z trzciny cukrowej. Problemem jest sprostanie wysokim wymaganiom jakości produkowanych klocków. Klienci są przyzwyczajeni do ich niesamowitej trwałości. Dlatego wdrożenie eko-planu będzie kosztowne i czasochłonne.

– Nie jestem nawet pewien, czy przy obecnej technologii bylibyśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klientów. Jednak jest to program, który zaczynamy wdrażać w życie. I chcemy być w tym pionierami i światowym liderem – powiedział Christiansen.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!