Wiadomości

Lech Wałęsa nie pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lech Wałęsa, znany też szerzej jako TW „Bolek” zapowiedział, że nie przyjmie zaproszenia na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Były prezydent uważa, że zwycięstwo kandydata obozu Zjednoczonej Prawicy w ostatnich wyborach było nieuczciwe.

W dalszej części swojej wypowiedzi były prezydent dziwił się Rafałowi Trzaskowskiemu, że ten przyjął zaproszenie i spotkał się z Andrzejem Dudą. Jego zdaniem był to “błąd”.

– Nie wezmę w tym udziału. Nie podałbym ręki Andrzejowi Dudzie z powodu oszustwa wyborczego. Dziwię się Rafałowi Trzaskowskiemu, że poszedł do Pałacu Prezydenckiego. To błąd. Nie można spotykać się, podawać ręki komuś, kto dopuścił się oszustwa – stwierdził Wałęsa.

Były przewodniczący “Solidarności” oskarżył również rząd o to, że wprowadzając obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, wykorzystał Polaków do własnych celów. Jego zdaniem, władza potrzebowała wysokiej frekwencji, dlatego w krytycznym momencie rozprzestrzeniania się wirusa zaczęła dbać od zdrowie obywateli.

– Wtedy dbali o obywateli, bo chcieli mieć dobrą frekwencję. A teraz Polacy nie są już ani potrzebni, ani ważni – powiedział były prezydent.

Zgodnie z postanowieniem Marszałek Sejmu Elżbiety Witek zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję na urząd prezydenta RP odbędzie się 6 sierpnia w budynku Sejmu. Prezydent złoży ślubowanie przed Zgromadzeniem Narodowym. Lech Wałęsa, jako były prezydent, otrzymał zaproszenie na tę uroczystość.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!