Europa Wiadomości

Le Pen zrobiła rzecz w UE niedopuszczalną – opublikowała zdjęcia przedstawiające zbrodnie ISIS.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja prawna Parlamentu Europejskiego zagłosowała we wtorek za zniesieniem immunitetu faworytki w wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen w sprawie dotyczącej publikacji przez nią na Twitterze drastycznych zdjęć przemocy ze strony Państwa Islamskiego.

Informację taką podał Reuters, powołując się na włoską posłankę sprawozdawczynię Laurę Ferrarę. Komisja podjęła decyzję większością głosów 18 do trzech.

W ślad za głosowaniem w komisji, w sprawie zniesienia immunitetu eurodeputowanej i liderki prawicowego Frontu Narodowego będzie teraz głosował Parlament Europejski na posiedzeniu plenarnym; data nie została jeszcze wyznaczona.

Sprawa dotyczy toczącego się we Francji postępowania w związku z publikacją przez Le Pen w 2015 roku trzech zdjęć przedstawiających brutalne egzekucje IS, w tym ścięcie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Była to jej odpowiedź na wypowiedź pewnego komentatora, który przekonywał, że istnieją pewne podobieństwa między Frontem Narodowym a terrorystycznym Państwem Islamskim. Publikacja zdjęć została ostro skrytykowana we Francji.

Zniesienie immunitetu Le Pen – na wniosek francuskiej prokuratury – pozwoli na podjęcie przez krajowe organa ścigania ewentualnych kroków przeciwko niej. Reuters podaje, że za publikację zdjęć grozi jej nawet kara trzech lat więzienia i 75 tys. euro grzywny.

Tak właśnie wygląda wolność słowa w prawdziwie europejskim wydaniu…

/interia.pl/

W nawiązaniu:

 

Reżyser „Klątwy” w liście do Junckera skarży się na Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!