Wiadomości

Ławrow: Rosja i Białoruś będą współpracować w celu zmniejszenia “zagrożenia z Zachodu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział, że Moskwa razem z Mińskiem będą współpracować w celu “zmniejszenia zagrożenia z Zachodu”.

Podsumowując mijający rok szef rosyjskiej dyplomacji przypomniał, że oba państwa zobowiązały się do koordynacji współpracy w aspektach wojskowo-politycznych. W tym kontekście przywołał zaktualizowaną Doktrynę Państwową Państwa Związkowego, która została zatwierdzona w listopadzie.

– Chciałbym zauważyć, że praca naszych ministerstw spraw zagranicznych ma na celu znalezienie sposobów na rozwiązanie wszelkich problemów za pomocą środków politycznych i dyplomatycznych – powiedział Ławrow.

Polityk zaznaczył, że niechęć Zachodu do poszukiwania kompromisowych rozwiązań zmusiła Rosję i Białoruś do do zawarcia w umówię zapisów o koordynacji współdziałania w aspektach wojskowych oraz politycznych.

– W szczególności mówimy o wspólnym sprzeciwie wobec rozpętanych przeciwko nam kampanii informacyjnych, jednostronnych środkach restrykcyjnych, upolitycznieniu pracy organizacji międzynarodowych oraz narzuceniu w Europie modelu bezpieczeństwa opartego na NATO. Istotne miejsce zajmuje współpraca w ograniczaniu zagrożeń związanych z podejściem infrastruktury wojskowej NATO do granic Państwa Związkowego – wskazał Ławrow.

Czytaj też:

Biały Dom: Prezydent Biden przedstawił prezydentowi Putinowi „dwie ścieżki działań”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!