Wiadomości

Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o haniebne wypowiedzi Ochojskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Janina Ochojska w swym antypolskim zacietrzewieniu zdaje się nie mieć żadnych zahamowań. W swej hejterskim zapale zaatakowała ostatnio leśników, bredząc o masowych grobach, w których to ci ponoć chowają ciała ofiar jakichś rzezi, które rzekomo miały miejsce.

W rozmowie z Jackiem Żakowskim na antenie TOK FM Janina Ochojska snuła jakieś opowieści o licznych ofiarach polskich służb, mówiąc, że “ofiar granicy może więcej” i “mogą być w jakimś zbiorowym grobie”. Dodała, że “mówi się w tej chwili o prawie 300 osobach, które zaginęły”.

Opowieściom europosłanki nie dał wiary nawet prowadzący, który spytał “czy tak to rzuciła, czy przypuszcza, że tak jest”. Ochojska nie potrafiła jednoznacznie odpowiedzieć, twierdząc, że “przypuszcza, iż w lesie są jeszcze ciała, ale część z nich została uprzątnięta”. Stwierdziła, że był moment “gdy powołano leśników z całego kraju”, “nie po to by pomogli puszczy”.

“Europosłanka Janina Ochojska oskarżyła leśników, że ukryli kilkaset ciał zmarłych uchodźców w masowym leśnym grobie w Białowieży. To wyjątkowo ohydne pomówienie. Lasy Państwowe wyciągną wszystkie dostępne prawnie konsekwencje. Opluwanie munduru leśnika nie pozostanie bezkarne” – zapowiedział Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

“Okryła się hańbą i za to odpowie. Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janinę Ochojską za pomówienie leśników, jakoby potajemnie zakopywali ciała uchodźców w masowych grobach przy granicy z Białorusią” – poinformował wczoraj wieczorem Gzowski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!