Wiadomości

Kwieciński: Takiego wzrostu w inwestycjach nie było od lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wzrost inwestycji był widoczny od kilku kwartałów, ale takiego wzrostu w inwestycjach prywatnych nie mieliśmy od wielu lat – mówił w „Sygnałach dnia” minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

– Wzrost inwestycji był widoczny od kilku kwartałów. Początkowo były to faktycznie inwestycje publiczne, które zaczęły silnie rosnąć. Widzieliśmy bardzo dobre składniki w sektorze budowlano-montażowym. To jest ten sektor, który wskazuje na to, co się dzieje w inwestycjach – powiedział w radiowej Jedynce minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. – “Nie odpalała” ta prywatna część, ale tu w pierwszym kwatale widzimy eksplozję – dodał.

– Takiego wzrostu w inwestycjach prywatnych nie mieliśmy od wielu lat – podkreślił Jerzy Kwieciński.

Minister inwestycji i rozwoju był też między innymi pytany w radiowej Jedynce o swoje wspomnienia z 4 czerwca 1989 roku (pierwsze wolne wybory do Senatu – przyp. red.). Jak mówił w “Sygnałach dnia” Jerzy Kwieciński, ten dzień był “ważną chwilą w historii Polski, bo dawał nadzieję”.

Wybory czerwcowe w 1989 roku były poprzedzone wielomiesięcznym dialogiem, prowadzonym przez przedstawicieli władzy i stronę solidarnościowo-opozycyjną. Przełomowy moment stanowiły obrady Okrągłego Stołu, podczas których ustalono zasady ich przeprowadzenia. Zgodnie z nimi zagwarantowano rządzącej “koalicji” 299 miejsc w Sejmie. Pozostałe mandaty w liczbie 161 zostały przeznaczone dla opozycji. Senat był wybierany w sposób demokratyczny, bez wcześniejszych ustaleń co do podziału mandatów.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!